Нобелівську премію з хімії присудили за синтез молекулярних машин

Жан-П'єр Соваж, Фрейзер Стоддарт і Бернард Ферінга. Зображення -  Нобелівський комитет

Жан-П’єр Соваж, Фрейзер Стоддарт і Бернард Ферінга. Зображення —
Нобелівський комітет

Нобелівську премію з хімії отримають у рівних частинах троє вчених із трьох країн.

Нобелівська премія з хімії за 2016 рік присуджена Жан-П’єру Соважу (Франція), Фрейзеру Стоддарту (США) і Бернарду Ферінга (Голандія) за проектування і синтез молекулярних машин. Відповідне оголошення члени Нобелівського комітету зробили на спеціальній прес-конференції у Стокгольмі.

Читайте також: Нобелівську премію з медицини за 2016 рік присудили японцю, який дослідив, як організм людини самоочищується

«Крихітний ліфт, штучний м’яз і мініатюрний двигун. Нобелівську премію з хімії за 2016 рік присуджено Жан-П’єру Соважу, серу Фрезеру Стоддарту і Бернарду Ферінга за проектування і виробництво молекулярних машин. Вони створили молекули, рух яких можна контролювати, і які можуть виконувати завдання при отриманні енергії «, — йдеться в прес-релізі Нобелівського комітету.

Читайте також: Нобелівську премію з фізики присудили за теорію нових станів матерії

Вчені можуть використовувати розробки сьогоднішніх лауреатів для створення нових матеріалів, сенсорів і енергозберігаючих систем. Крім того, на думку Бернарда Ферінга, молекулярні машини можуть зробити переворот в медицині, оскільки з їх допомогою можна створювати нанороботів для пошуку, наприклад, ракових клітин в організмі чи доставки ліків саме до зон, які потребують лікування.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook