Нобелівську премію з хімії дали за розробку мікроскопа, що «змінив біохімію»

ф4Нобелівську пермію в галузі хімії в цьому році присудили групі вчених. Так само було із премією в залузі медицини і фізики.

Науковців Жака Дюбоше (Швейцарія), Йоахіма Франка (США) і Річарда Хендерсона (Великобританія) відзначили за «розробку кріоелектроннї мікроскопії для визначення структури з високою роздільною здатністю біомолекул у розчині».

Як повідомляє Нобелівський комітет, винахід цьогорічних лауреатів дозволяє розгледіти молекули з високою роздільною здатністю після їх заморозки, що не руйнує клітини.

ф1ф2Винахід кріоелектронного мікроскопа журі Нобелівського комітету назвало переходом біохімії в нову епоху.

«Наукові відкриття часто спираються на успішну візуалізацію об’єктів, невидимих ​​для людського ока. Проте біохімічні карти вже давно заповнені пробілами, оскільки наявні технології мали труднощі з отриманням зображень більшої частини молекулярної техніки. Кріоелектронна мікроскопія все це змінює. Дослідники тепер можуть заморозити біомолекули в середині руху та візуалізувати процеси, які вони ніколи раніше не бачили, що є вирішальним для основного розуміння хімії життя та розвитку лікарських препаратів», – йдеться у прес-релізі Нобелівської премії.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook