Німецькі політики в Криму створюють прецедент для перегляду кордонів Польщі

AfDНімецькі політики — представники «Альтернативи для Німеччини» — відвідали окупований Крим, щоб створити умови для перегляду кордонів Польщі на користь Німеччини.

Таку думку висловили експерти Лабораторії суспільно-політичного аналізу, Центру з інформаційних проблем територій НАН України Петро Жук, Назар Мазур та Роман Соломонюк з приводу візиту 3 лютого представників земельних парламентів Німеччини від праворадикальної партії «Альтернатива для Німеччини» до окупованого Криму.

Основна причина візиту представників праворадикальної партії “Альтернативи для Німеччини” в окупований Росією Крим не німецько-російська дружба, не прагнення принизити Україну, навіть не зацікавлення Німеччини в активній економічній співпраці з Росією, а прагнення створити прецедент зміни кордонів у Європі, - йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті Центру.

На думку експертів, прецедент потрібний для висунення вимоги про повернення Німеччини до кордонів, які були перед Другою світовою війною, що цілком відповідає поглядам правих радикалів, які знаходяться на грані відновлення ідеології німецького нацизму. Експансіоністська політика німецьких радикалів передовсім спрямована проти Польщі, значна територія якої — це колишні землі Рейху. Після нагнітання антиукраїнської істерії у Польщі, Україна мала бути нейтральною у польсько-німецькій конфронтації щодо частини території Польщі, яка до Другої світової війни належала до Німеччина.

Разом з тим, у експерти зазначають, що Україна попри усі складнощі у відносинах з Польщею, мала б підтримати цю країну у можливій конфронтації з Німеччиною, однак польська сторона у свою чергу має відмовитися від політики нацизму щодо українців.

Антиукраїнська акція німецьких правих проти України, дає право Україні підтримати Польщу. Проте, щоб перемогти німецький нацизм, поляки повинні врахувати негативні наслідки передвоєнних 30-х років минулого століття, коли польський нацизм проявився у першу чергу через переслідування українців, — сказано у повідомленні.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook