«Не «киць-киць»: у Києві в мітингу за права жінок на Михайлівській площі взяли участь близько 2 тисяч осіб (Відео, Фото)

Фото Громадського

Фото: Громадське

На Михайлівській площі зранку Міжнародного дня жінок зібралися два протилежні марші. Учасники одного з них виступають за розширення прав жінок, а інші мають консервативніші погляди.

Про це пише «Громадське»
Активістки затребували від депутатів ратифікувати Стамбульську конвенцію і виступили за гендерну рівність в суспільстві.
Учасники акції з плакатами пройшли маршем по центральным вулицям Києва.

Учасники акції виступають за однакові права жінок з чоловіками і рівне представлення жінок в органах влади.Вони також виступають за необхідність ратифікації Стамбульської конвенції, яка передбачає криміналізацію насильства стосовно жінок. Screenshot_2020-03-08 Марш за права жінок у Києві зібрав 2 тисячі осіб(2)Також організатори заходу виступають проти сексизму і дискримінації жінок.

На заході були присутні противники фемінізму, які з гучномовців вигукували релігійні гасла.

Screenshot_2020-03-08 Марш за права жінок у Києві зібрав 2 тисячі осіб(1)Учасники мітингу тримали плакати з написами «Не «киць-киць», «Місце жінок — у владі», «Повага — найкращий подарунок», «Нас надихає фемінізм», «Краще побажай їй самореалізації!».

Стамбульська конвенція — це міжнародний договір, підписаний Україною ще у 2011 році. Він покладає на державу різні зобов’язання з криміналізації насильства щодо жінок і домашнього насильства, переслідування кривдників і кривдниць, захисту жертв, можливості правоохоронних органів реагувати на різні форми насильства, освіти громадян і громадянок про неприпустимість застосування насильства. Водночас передбачається контроль міжнародних органів, зокрема Групи експертів щодо дій проти насильства стосовно жінок і домашнього насильства (GREVIO), а також генсекретаря Ради Європи.
 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook