НБУ спростив правила готівкових валютообмінних операцій

7ab8a5060cca9e41257b2429c9_4edf0578

Нацбанк з 8 червня змінює правила готівкових валютообмінних операцій. Фото: dw.de

Валюту в Україні перевели на нові правила. 

Нацбанк з 8 червня змінює правила готівкових валютообмінних операцій. Згідно з постановою НБУ №249, вступає в силу через три тижні, здати в банк готівкову валюту стане простіше. «Людина зможе за один день без паспорта продати банку валюти на суму до 150 тис. грн. в еквіваленті, зараз для таких операцій потрібно пред’являти документ», — пояснив директор центру роздрібного бізнесу банку «Фінанси та Кредит» Олексій Руднєв. Поки люди можуть без паспорта здавати в банк валюти не більш ніж еквівалент 15 тис. гривень за раз.
При цьому не змінюються правила купівлі валюти: як і раніше, населенню дозволяється купувати валюти не більш ніж еквівалент 15 тис. грн. в добу. І паспорт, як і раніше, потрібен, але з’явилося одне виключення, яке вводиться оприлюдненими в понеділок правилами — без документа дозволяється купувати інвалюту в тому ж банку, де у людини відкрито рахунок. Тобто коли вже надавався і копіювався паспорт.

Взагалі без документів дозволяється міняти одну іноземну валюту на іншу, якщо обсяг цієї угоди не перевищує еквівалент 150 тис. грн. Наприклад, якщо ви хочете за $140 купити 100 євро (без участі гривні). При цьому Нацбанк зажадав проводити такі конвертації не за комерційним курсом банків, а виключно за офіційним курсом НБУ.

Читайте також. У Нацбанку розповіли, як транш МВФ зміцнив золотовалютний резерв

Обмежуються готівкові обмінні операції з рублем (і іншими неконвертованими валютами — наприклад, польським злотим або ізраїльським шекелем). «З 8 червня його не можна буде обміняти на долар, євро або іншу іноземну валюту. Купівля та продаж російської валюти за гривню продовжиться», — запевнив Руднєв.

Фінансисти не очікують, що нові валютні правила розхитають ринок, і розраховують у вівторок на стабільну ситуацію на міжбанку. Вчора до речі безготівковий курс долара відкотився на 5 копійок — до 11,8 грн./$ (хоча протягом торгів та були спроби підняти його до 12 грн./$). «Не думаю, що курс долара буде істотно підніматися в найближчі дні, коливання можуть відбуватися лише в рамках пари копійок», — спрогнозував заступник голови правління Укрсиббанку Костянтин Лежнін. Погодився з ним і головний економіст відділу по операціях на міжбанківському ринку казначейства «Банку Національний кредит» Володимир Фенюк: «Швидше за все, у вівторок торги пройдуть приблизно на сьогоднішніх рівнях». За його словами, завтра середній готівковий курс купівлі долара у населення буде перебувати в межах 11,4-11,55 грн./$, а продажу — 11,85-11,95 грн./$.

Джерело: Вести.

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook