NASA «склала» новий знімок галактики, фото до якого робили 13 років

1352393Національне агентство з повітроплавання і дослідження космічного простору (NASA) США оприлюднило рентгенівський знімок найближчої до Землі активної галактики Центавр А. Ця фотографія складена з безлічі фотографій такого типу, які зробила космічна рентгенівська обсерваторія Chandra в період з 5 грудня 1999 го до 29 серпня 2012 року, повідомляє Lenta.ru.

За інформацією NASA, на рентгенівському знімку Центавр А містяться дані, еквівалентні дев’яти дням 13 годинам і 57 хвилинам спостережень.

На отриманому зображенні червоний, зелений і синій кольори означають рентгенівські промені низької, середньої і високої енергії відповідно.

На новому знімку Центавра А (як і на попередніх) чітко видно гігантське утворення, яке пролягає від середини галактики по діагоналі вгору і вліво. Фотографія також показує пилову смугу, розтягнуту навколо Центавра А. Вчені вважають, що пилова смуга утворилась внаслідок зіткнення Центавра А з іншою, меншою галактикою кілька мільйонів років тому.

На основі нового знімка галактики Центавр А, розмір якого в ширину становить 58 тисяч світлових років, вчені мають намір провести ряд досліджень.

ДОВІДКОВО:

Центавр А є лінзовидною галактикою з полярним кільцем, розташованою в сузір’ї Центавра. Від Землі вона знаходиться на відстані 12 мільйонів світлових років. Центавр А є найпотужнішим джерелом радіовипромінювання в сузір’ї Центавра і найближчою до Землі активною галактикою.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook