Народний ансамбль, що представляв Україну і Пінзеля в Парижі, відзначив 20-річчя (Фоторепортаж)

IMG_2665Народний аматорський інструментальний ансамбль «Опус» Бучацького районного будинку культури, що на Тернопіллі, відсвяткував 20-річчя заздалегідь. Створений 1984 року, колектив одразу здобув популярність серед любителів камерної музики районного центру з глибокими духовними і культурними традиціями. Ініціатором створення «Опусу» і першим його керівником був Павло Профатило. Саме його твори нині становлять основу репертуару ансамблю. Окрім них «Опус» виконує класику, джаз, популярну сучасну музику.

Про те, що колектив-ювіляр знають і люблять у Бучачі, говорити зайве: «Опус» радо відгукується взяти участь у різноманітних заходах. Прикметно, що з ініціативи нинішнього керівника колективу Віктора Гребеньовського 2009 року розпочато цикл благодійних концертів в архітектурних спорудах Бучача з метою привернути увагу громади та влади міста і району до нагальної потреби збереження історичних пам’яток Бучача. Перший такий концерт відбувся 6 грудня 2009 року в костелі. Наступного року інструментальний ансамбль провів цикл концертів «Музика в місті», під час якої музиканти влаштували концерт на вулицях Бучача. Тривала й мистецька акція: благодійний концерт відбувся біля церкви св. Покрови, а ще один був присвячений 400–річчю церкви св. о. Миколая.

У сусідніх райцентрах і в Тернополі «Опус» теж частий і бажаний гість. 2002 року ансамбль дав 8 сольних концертів у рамках обласної просвітницької акції «За майбутнє без раку» в Тернополі, Монастирську, Копичинцях, Чорткові, Підгайцях, Борщові, Бережанах, Бучачі. У грудні 2008 року колектив виступив у столиці – в рамках новорічних святкувань у Міністерстві охорони здоров’я України.

Окрім гастролей Німеччиною, «Опус» мав виступи у Франції: у лютому 2013 року в рамках заходів, присвячених виставці Йоана Георга Пінзеля в Луврі, колектив презентував програму по Бучач і всесвітньовідомого скульптора, чиї життя і творчість пов’язані з цим містом, у культурно-інформаційному центрі при посольстві України в Парижі.

IMG_2662 IMG_2687 IMG_2706 IMG_2717 IMG_2735 IMG_2741 IMG_2751 IMG_2754 IMG_2756

Фото надані Віктором Гребеньовським.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook