Напруження в Азовському морі: експерти говорять про підготовку вторгнення авіації й морпіхів РФ

12Російська військова присутність продовжує створювати немалі проблеми як української промисловості, так і економіці. При цьому апетит Росії щодо азовської акваторії лише зростає.

Зростає і кількість заблокованих суден. Заявлена причина — огляд за договором між Росією і Україною від 2003 року. Додаткова причина — затримання українською владою російського танкера «Механік Погодін» з дванадцятьма членами екіпажу — громадянами Росії на борту. Судно заблокували, оскільки володіє ним російська компанія, що входить в український списку санкцій. Коментуючи ситуацію із затриманням «Механіка Погодіна», українська влада заявляє, що російські члени його екіпажу можуть повернутися додому, але без судна. Такий варіант не влаштовує власника, тому моряки відмовляються залишати танкер. Після цього затримання українських суден тільки збільшилися.

Читайте також: Окупантам з РФ в Азовському морі спокою не буде: водолази ООС уже тренуються (Відео)

Так, за тиждень — з 14 серпня по 21 серпня — РФ не пропустила з Чорного моря в українські порти Азовського моря жодного судна, в зв’язку з чим порти в Маріуполі і Бердянську стоять майже порожні. За даними видання «BlaсkSeaNews», на даний момент в Керченській протоці простоюють 16 суден, три з них знаходяться в протоці вже тиждень.

США вкотре закликали Росію припинити створювати перешкоди міжнародному транспортному судноплавству в Азовському морі. Однак замість цього в Таганрозькій затоці знову проводять якісь навчання, що служать прикриттям присутності скупчення російських військових.

Читайте також: Росія може висадити військовий десант під Маріуполем з Азовського моря — Турчинов

Так, за легендою, в центрі бойового застосування і перенавчання льотного складу морської авіації ВМФ Росії, дислокованому в Єйську, проходить конкурс з повітряного навчання льотних екіпажів морської авіації ВМФ «Морський Ас-2018″, що нібито і є причиною перебування такої кількості морпіхів в повній екіпіровці поблизу Маріуполя і Широкино.

Серед більшості військових експертів існує думка про підготовку вторгнення РФ за допомогою авіації і тих самих морпіхів, як це було в Криму в 2014 році.

Сергій Палков,

журналіст, працює в зоні ООС.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook