Найвідоміші в історії загадкові кола на полях

кВражають уяву, невідомо звідки взялися гігантські кола на полях — одна з нерозкритих таємниць донині.

Хтось пояснював їх появу «косими демонами», хтось — втручанням інопланетян.

Вони можуть з’явитися за ніч і не давати спокою століттями.

Найперша згадка про загадкові кола на полях, відома людству, відноситься до 1678 року. Всього за одну ніч на полі в Хартфордширі незрозумілим чином з’явилося коло. Памфлет, в якому повідомлялося про дивну подію, був опублікований 22 серпня 1678 року під заголовком «косячий диявол, або Дивні звістки з Хартфордшира».

кк

На малюнку зображений демон акуратно вирізує своєю косою коло на полі. У тексті йдеться: «Це правдива історія про фермера, який торгувався з бідним косарем про косовицю трьох з половиною акрів вівса. Косар просив занадто багато, і тоді фермер поклявся, що швидше це диявол скосить, ніж він. Так і сталося в ту ж ніч. Урожай вівса був наче у вогні, але на наступний ранок виявився так акуратно покошений дияволом, або якимось пекельним духом, що жоден смертний не зміг би зробити подібне».

к1

Це величезне і хитромудре творіння було виявлено на пшеничному полі 12 серпня 2001 року в Мілк-Хіллі, в британському графстві Уїлтшир. До цього дня це найбільше коло на полях за всю історію. Воно складається з 409 кіл і має діаметр 267 метрів.

к2

У Лонгвуд-Уоррене, Хемпшир, 22 червня 1995 роки з’явився цей круг, який зображає Сонце, Меркурій, Венеру, Марс, Землю і орбіти Юпітера. Що цікаво, таке розташування планет, як на колі, спостерігалося в той день, коли брати Райт довели, що людина може літати, 6 листопада 1903 року, а потім — 11 липня 1971 року, під час місії апарату «Марінер-9» на Марс .

к3

Одно з найбільш підозрілих кіл з’явилося в пісках Близького Сходу. Тут не було знайдено ні слідів, ні будь-якого іншого, що б вказувало на втручання людини.

к4

Цей вкрай символічний малюнок був виявлений 17 липня 1991 року в Барбері-Касл. Він зображує створення Всесвіту трьома джерелами світла, які також називають Святою трійцею — Батьком, Сином і Святим духом. На малюнку є Древо життя з Книги Буття.

Британці порахували, що площа кожного кола дорівнює 31 680 квадратним футам (2943 квадратним метрам), що відповідає грецькій нумерології імені Ісус Христос. Сума всіх цифр ділиться на 3168, і в результаті виходить 6660, що пов’язує це число з Числом звіра.

к5

На полі біля Барбері-Касл з’явилося коло з дуже складним дизайном. Його діаметр — 150 футів. Схоже, зображення було зашифрованою інтерпретацією перших десяти цифр числа пі — 3,141592654. Це вразило дослідників. Коло утворене з десяти кутових сегментів з радіальними переходами. Кома в числі пі позначена точкою в центрі, а десята цифра правильно округлена.

к6

Ще одна складна за формою структура на полях відома як «Джулія-сет». Вона з’явилася на полі навпроти Стоунхенджа в липні 1996 року і отримала таку назву тому, що являє собою складний комп’ютерний фрактал з такою ж назвою. У музикантів це скрипковий ключ, а у морських біологів — переріз спіралі раковини молюска.

«Джулію-сет» зауважив пілот, який пролітав о 18:15 над полем. До цього він пролітав там же о 17:30 з пасажиром, лікарем, який фотографував, і в цей момент кіл не було. Охоронці Стоунхенджа також підтвердили, що в цей же день раніше не було ніяких кіл на тому полі. З’явилася жінка, яка стверджувала, що зупинилася біля дороги і стала свідком створення кола. Вона також сказала, що там був таксист з пасажиром, які разом з нею спостерігали, як коло само малюється на полі під хмарою, що закручувалася.

к7

Коли аеронавти пролітали над пшеничним полем біля Райштінга на півдні Німеччини, вони помітили формацію з вистрижених кіл. Крістоф Хуттнер стверджує, що він не має відношення до дивного малюнку, що з’явився у нього на полі, але в той же час відмовляється вірити, що це справа рук інопланетян, і звинувачує дітей. Коло майже 76 метрів в діаметрі. Навряд чи сусідські діти змогли б викосити такий малюнок.

к8

Ця прямокутна формація на полі з обличчям, схожим на знамените марсіанське обличчя, з’явилася в серпні 2001 року недалеко від Чилболтонської радіообсерваторії в Англії. По периметру цього малюнка не було ніяких ознак втручання людини або використання інструментів. Поруч з’явилася ще одна формація зі складним бінарним кодом в тому ж форматі, що і послання, відправлене людством в космос в 1974 році.

к9

Багато кіл на полях — творчість жартівників з палками і мотузками. Проте походження достатньої кількості кіл неможливо пояснити. До того ж багато хто з них несе в собі загадкові послання. Деякі стверджують, що таким чином інопланетні форми життя намагаються з нами спілкуватися. Інші вважають, що це духи Землі хочуть бути почутими. У кожного своя інтерпретація, але питання залишається відкритим.

 


 

 

 

Мітки: ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook