Найдорожчі автівки українських суддів (Інфографіка)

avto_2426bУкраїнські судді – поціновувачі дорогих автівок. Серед чиновників у мантіях чимало власників чотириколісних, вартість яких на вторинному ринку починається від 30-ти, 50-ти і навіть 80-ти тис. доларів.

Антикорупційна організація Transparency International Україна і сайт про судові спори «Перша інстанція» у рамках проекту «Судді під прицілом» за підтримки Посольства США в Україні проаналізували декларації суддів п’яти українських судів, що були подані у минулому році. Підрахували кількість та орієнтовну вартість суддівських автомобілів відповідно до ринкових цін. Досліджено автопарки Київського апеляційного адміністративного суду, Господарського суду Харківської області, Дніпропетровського окружного адміністративного суду, Печерського райсуду Києва, Малиновського райсуду Одеси.

Найзаможнішим із цієї п’ятірки виявився Київський апеляційний адміністративний суд. Вартість автопарку, який належить членам цього суду і їхнім сім’ям, сягає 1 млн. 400 тис. доларів.  Як з`ясувалося, в цьому середовищі у пошані машини представницького класу з промовистими назвами: Porsche Cayenne, Jaguar  ХF, Audi Q7, Toyota Land Cruiser Prado, Lexus. Середня вартість автомобілів, що перебувають у власності  родин суддів Київського апеляційного адмінсуду, – 18 тис. грн. Машини представницького класу популярні і в Господарському суді Харківщини. В цілому автопарк цього Господарського суду Харківської області (суддів та членів їх сімей) коштує 1 млн. 30 тис.  доларів. Середня вартість машини – 21 тис. доларів. На 44 члена Господарського суду Харківської області, а також їхніх родичів припадають 60 автомобілів. Деякі з них за вартістю перевищують 70 і 80 тис. доларів.

Дещо відстає від своїх колег Дніпропетровський окружний адміністративний суд із автопарком на суму 560 тис. доларів. Хоча про скромність мова не йде. У сім’ях 80% членів цього суду є автомобілі, ринкова вартість яких перевищує 20 тис. доларів, серед них: Volkswagen Touareg, Audi Q7, Toyota Prado.

За даними AUTO-Consulting, в Україні на 5 громадян припадає лише один автомобіль. Утім, серед суддів статистика автовласників зовсім інша – в середньому на одного суддю приходиться більше одного авто. При цьому, за даними Адміністрації президента, середня заробітна плата українського судді складає 16 тисяч гривень на місяць (трохи більше 600 доларів). Такі зарплатні дані підтверджуються деклараціями суддів. Залишається відкритим питання, як держчиновникам із таким рівнем зарплат вдається обслуговувати, утримувати, а головне купувати автомобілі вартістю в кілька десятків тисяч доларів.

суддівські автопарки-01

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook