Надумаєте палити траву і сміття на господарці – згадайте про штрафи

0001Із настанням весни більшість громадян прибирає території  та надає перевагу відпочинку на природі. При цьому громадяни часто нехтують елементарними правилами пожежної безпеки.

Про це повідомили в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області. І кажуть: краще — не жартуйте, бо щонайменше — сплатите штраф…

Читайте також. Дві пожежі за один вечір. У селі на Козівщині завелися диверсанти?

Під час спалювання сухостою, розбивають багаття поблизу лісових масивів,торфовищ, що може призвести до виникнення великих пожеж.

- Тільки за період з 12 до 15 березня на території області зареєстрували 35 випадків горіння сухої трави загальною площею понад 20 га, якими завдали державі збитків понад 200 тис. грн, — каже заступник начальника УДСНС України у Тернопільській області Борис Береза. – Загалом протягом останніх трьох років зареєстрували 423 випадки горіння сухої трави. Інколи дані загорання вдається локалізувати на невеликих площах, але бувають випадки, коли пожежа поширюється на десятки гектарів.

Читайте також. На Тернопілля – пожежа за пожежею. Одна людина загинула (Фото)

Резонансний випадок трапився торік на території Національного природного парку «Кременецькі гори» поблизу с. Куликів Кременецького району. Вогнем знищило рештки вирубки лісу та хвойної лісової підстилки на площі майже 2 га. Гасили пожежу тоді майже 100 чоловік особового складу та вісім одиниць пожежно-рятувальної техніки.

- Працівники екологічної інспекції за самовільне випалювання рослинності або її залишків, згідно зі ст. 77-1 Кодексу України про адмінправопорушення передбачене накладення штрафу на громадян від 170 до 340 грн, на посадових осіб – від 850 до 1190 грн, — каже перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в Тернопільській області Юрій Рослий. — Ті ж дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн, і на посадових осіб – від 1190 до 1700 грн.

Читайте також. На Тернопіллі масово палять суху траву – мало не згоріло торфополе

Окрім того, у разі спричинення тяжких наслідків, передбачена відповідальність за ст. 245 Кримінального Кодексу України. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – передбачили накладення штрафу на громадян від 5100 до 8500 грн або обмеження волі на строк від 2 до 5 років, або позбавлення волі на той же строк.

- Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років, — додають фахівці.

Працівники органів внутрішніх справ за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів передбачили адмінстягнення за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у тому числі за спалювання решток рослинності та сміття на присадибних ділянках.

Читайте також. Тернопіль: за спалювати сміття та сухої трави – від 85 до 1700 грн штрафу

- На порушників накладають штраф: на громадян від 340 до 1360 грн, на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 850 до 1700 грн, — у свою чергу, нагадав тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління громадської безпеки УМВС України в Тернопільській області Олександр Роспутній.

Окрім того, щодо винної особи відкриють кримінальне провадження за ст. 270 Кримінального Кодексу «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки». Якщо пожежею заподіють шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі, то передбачили покарання у вигляді штрафу від 850 до 2040 грн або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років. Те саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі, або інші тяжкі наслідки, — карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook