На Житомирщині знайшли братську могилу із похованням солдатів Другої світової війни: їх останки передадуть родичам(Відео)

фото: Суспільне. Житомир

фото: Суспільне. Житомир

Першу братську могилу під селищем Пулино, що на Житомирщині, знайшли ще 6-го жовтня минулого року житомирські пошуковці. Про це повідомив представник громадської організації Вадим Баранівський.

Сьогодні їх рештки повезли до Кіровоградської області та Вірменії — на їхню малу батьківщину. Там колишніх воїнів поховають. У них знайшлися нащадки, інформує  Суспільне Житомир.

У знайденій могилі було дуже багато останків людей. Роботи тривали два дні.

Ексгумували рештки 13-тьох солдатів. Було там 6 медальйонів. Однак на сьогодні прочитали тільки один. Це – Грінченко. Всі інші – поржавіли або згнили. Та ще потребують часу для опрацювання.

Недалеко від першої ями ми знайшли ще одну братську могилу. Там було ще 9 солдатів. І серед них Ковтун – теж уродженець Кіровоградської області. Знайшли ще декілька медальйонів.

26-го жовтня знайшли рештки вірмена. Його прізвище Давтян. Він лежав на полі. Мав смертний медальйон, записку, повідомив Вадим Баранівський.

Керівник обласного «Пошуку» Олександр Ловинюк розповів, що пошукові роботи постійно на цій ділянці тривають 30 років. «Знайшли там велику кількість загиблих. Але недостатньо встановили імен. У нас нові методи пошуку. Нові металодетектори. Це все дає результати» , — розповів Олександр Ловинюк.

Вадим Баранівський: «Сьогодні ми повеземо їх на батьківщину в їхні рідні села. Там на них чекають. 13-го і 14-го лютого їх перепоховають у Кіровоградській області. На зворотному шляху до Житомира у Києві останки вірменського солдата передамо представникам вірменської громади».

Докладніше — у відео Суспільне Житомир:

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook