На Тернопільщині завершились міжнародні змагання екіпажів швидкої допомоги (Відео)

ф1«Зимове ралі» на Тернопільщині вже стало традицією — ці змагання в райцентрі Кременець провели вже вдруге.

Перемогу у «Кременецьких медичних ралі-2018″ серед команд центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф вибороли хмельниччани. Кращими серед вишів стали студенти Вінницького медуніверситету, а команда парамедиків Ізраїлю виборола перше місце з-поміж іноземних бригад. Цього року за звання найкращих боролася 31 команда з 18-ти областей України, приватних клінік, чотирьох вишів. Взяли участь у чемпіонаті і сім іноземних команд із Польщі, Ізраїлю та Литви. Рівень змагань, кажуть організатори, з кожним роком зростає.

Серед особливостей цьогорічних змагань — максимальна наближеніст ьконкурсних завдань до реальних ситуауцій, а також робота медиків швидкої у координації з іншими екстреними службами. Відтак активну участь у змаганнях медиків швидкої брали правоохоронці і рятувальники Тернопільщини.

Читайте також: На Тернопільщині стартували міжнародні змагання служби екстреної допомоги (Фото)

Такі змагання, розповідає Арсен Гудима, професор, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини Тернопільського державного медичного університету імені І. Горбачевського, були започатковані львів’янами, як літні конкурси в рамках ґранду. У 2008 цю ідею перейняли тернопільські медики і провели перший літній чемпіонат.

- Відбулося сім літніх Всеукраїнських чемпіонатів швидкої допомоги з міжнародною участю. Одночасно виникла ідея проводити зимові чемпіонати, бо існує необхідність допомагати як зимою, так і літом. У 2016 році відбувся в Карпатах літній чемпіонат і двічі провели вже зимові чемпіонати у Кременці і сподіваємося, що ця традиція матиме продовження.

За словами начальника державної установи «Територіального медичного об’єднання МВС України по Тернопільській області» Михайла Василишина, основна мета змагань — продемонструвати взаємодію, виконання всіх покладених функцій та завдань як поліцейських, так і працівників служб екстреної меддопомоги.
- Працівники ГУНП, спецпризначенці «Корду» задіяні в декількох етапах цього чемпіонату. Саме від взаємодії, від злагодженості, від чіткості та виконання стандартів, затверджених у нас в державі, відпрацьовується на таких змаганнях. Один з етапів, який проходить в районі санної траси, УПП забезпечує дотримання правил дорожнього руху.
Маленька дитина вилила на себе окріп — таке повідомлення отримала бригада швидкої допомоги. На момент прибуття медиків нетверезий батько, схопивши зброю, поранив в ногу матір. Усе це — одне з завдань на чемпіонаті, яке повинно навчити правильно працювати лікарів та поліцейських.
- Наші бригади дуже сміливі, вони йдуть рятувати маму не дивлячись на небезпеку, — розповідає завідувач відділу підготовки Державного закладу медицини катастроф Києва Віталій Кирилюк. — Це є помилка, бо вони можуть стати жертвами тактичної екстреної медичної ситуації. Закордонні команди зреагували красиво, знайшли безпечне місце, ховаються і заробляють максимум балів.

Управління ДСНС України у Тернопільській області стало співорганізатором змагань, рятувальники безпосередньо долучалися до проведення двох етапів: ліквідація наслідків ДТП та дії під час ліквідації наслідків негоди. Окрім цього, працівники Кременецького районного відділу розгорнули пункт обігріву, в якому учасники змагань та глядачі могли зігрітися та випити гарячих напоїв.

Як зазначила начальник медичної служби Управління Олена Міхненко, ці змагання дають можливість навчитися представникам різних служб цивільного захисту (фахівці ДСНС, Національної поліції, медики) тісно співпрацювати під час виникнення різного роду надзвичайних подій, бо лише професійно організована співпраця цих служб допоможе звести до мінімуму матеріальні та людські втрати.

Більше — у відео TV-4.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook