На Тернопільщині за рік людей похилого віку стало менше на кількість, що дорівнює середньому селу

1На Тернопільщині на початок 2018 року у віці 65 років і старше проживало 162,6 тис. осіб, або 15,5% від загального постійного населення краю. Порівняно з минулим роком їх чисельність зменшалися на 480 осіб, а це, як середнє село.

За останні 20 років в Україні зникло з адміністративної карти близько 500 сіл. Ще на папері понад 500 населених пунктів, де люди не живуть, а оселі вряди-годи використовують під дачні ділянки.

Не обминув руйнівний і демографічний процес й Тернопільщину — до десятка зниклих сіл і добрих два десятки сіл та хуторів, де люди бувають інколи. Швидкість вимирання української нації за останні роки зросла до загрозливих масштабів — тільки за два місяці цього року кількість населення в Україні скоротилася на 43 тис. осіб. Це дорівнює усьому міському населенню двох міст таких, як Збараж. Умирають села, як люди — по-тихому, по–галичанськи.

Першого жовтня у світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною асамблеєю ОНН. За міжнародною класифікацією літньою особою вважається та, яка досягнула 65 років. У нашому краї за даними головного управління статистики в Тернопільській області, на початок 2018 року у віці 65 років і старше проживало 162,6 тисяч осіб, або 15,5 відсотка від загального постійного населення краю. Порівняно з минулим роком їх чисельність зменшалися на 480 осіб, а це, як середнє село.

Серед згаданого віку жінки становлять 108,5 тис. осіб (68,8%), чоловіки — 54,1 тис. осіб (33,2%), або вдвічі менше. Рівень демографічного старіння в сільській місцевості (17,%) — значно вищий, ніж у міських поселеннях (13%). Найбільша частка осіб у віці 65 років і більше проживає у Монастирському, Чортківському районах, а найменша — в містах обласного значення Тернополі та Чорткові відповідно 11,8 і 12%.

На Тернопільщині на перше січня цього року проживало лише 174 особи у віці 100 років і старше (61 чоловік та 113 жінок).

Ярослав БАЧИНСЬКИЙ.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook