На Тернопільщині підрахували, скільки в лісах є тварин, на яких можна полювати

1На території мисливських угідь ДП «Тернопільське лісове господарство» в результаті проведеного обліку мисливської фауни нараховано: 713 копитних: 30 оленів плямистих, 113 кабанів, 570 козуль; 2398 хутрових: 180 бурсуків, 505 білок, 1356 зайців, 71 лисиць, 205 куниць лісових, 53 тхорів лісових, 26 ондатр, 1 видра та 1 вовк; птахів: 192 куріпки сірі. 

Такий облік є обов’язковим для всіх користувачів мисливських господарств і проводиться щорічно. Про це повідомили в ДП «Тернопільське лісове господарство». За допомогою такого обліку визначають видовий склад, встановлюють місця проживання тварин, їх міграцію, територіальне розміщення, чисельність у різних угіддях тощо.

В результаті обліку відбувається визначення видового складу, встановлюються місця проживання тварин, їх міграції, територіального розміщення, чисельність у різних угіддях тощо.

За результатами таксації оцінюється та планується діяльність, визначаються норми добування на наступний мисливський сезон, за потреби, приймаються рішення щодо необхідності часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини, визначається динаміка чисельності тварин.

Варто зазначити, що облік проводився по основних видах мисливських тварин (лось, олень благородний, олень плямистий, кабан дикий, козуля європейська, заєць-русак) відповідно за наступними методами:

метод шумового прогону (нагону) на частині території (пробних ділянках);

облік на місцях підгодівлі тварин та їх зимових скупчень;

методом картування слідів шляхом об’їзду угідь на автотранспорті

анкетно-опитовим методом.

Особлива увага звертається на відповідність фактичної чисельності, визначеної матеріалами мисливського впорядкування. Під час обліку проводився також аналіз наявних біотехнічних споруд для зимової підгодівлі диких тварин (оленя, кабана та козулі). Аналіз зібраної інформації свідчить, що біотехнічні споруди у обстежених господарствах облаштовані в повному обсязі і заповнені відповідними кормами (сіном, коренеплодами, різного роду зерновими).

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook