На Тернопільщині намолотили понад 650 тисяч тонн зерна

На току комбайнери ПП «Іванівське» Теребовлянського району

На току комбайнери ПП «Іванівське» Теребовлянського району

Після деякої стабілізації погоди значно зросли темпи жнивних робіт у сільгосппідприємствах, фермерських господарствах Тернопільщини. Вже обмолочено 115, 8 га зернових та зернобобових культур, намолочено 651,7 тис. тонн зерна при середній урожайності 56,3 цнт з га. Звільнено від урожаю понад 55 відсотків засіяних площ колоскових, бобових і технічних культур.

Найкраще організували хлібозбирання, ефективно використовують усю наявну зернозбиральну техніку, транспорт, сушильні агрегати, складські приміщення, людські ресурси та кожну погожу годину в Бучацькому, Теребовлянському, Підволочиському, Гусятинському районах, де урожайність становить 59,7 — 63 цнт з гектара. Значно вище середньообласного показника й обмолот усіх озимих і ярих культур. Озимий ріпак зібрано на 98 відсотках засіяних площ. Його урожайність — 29,3 цнт з гектара, що значно менше, ніж торік. Озимий ячмінь обмолочено на 99% посіяних ланів, намолочено 58087 тонн при урожайності 57,8 центнера. Найвища урожайність у сільгосптовариствах Бучацького — 68,2 цнт з гектара, Збаразького — 62,2, Теребовлянського-60 цнт з гектара. Комбайни тепер обмолочують ярий ячмінь. Його зібрано з 10% площ при урожайності 50,9 цнт з гектара, намолочено 20492 тонни.

Нелегко у нинішніх погодних умовах збирати горох, який вже звільнено на 51 відсотках площ, намолочено 27578 тонн, урожайність 32,7 цнт з гектара. Чимало площ вилягло через вітри й дощову погоду, осипаються стручки, значно зменшується урожай.

Основний хліб року — озима пшениця, головний барометр жнив-2018 в цілому зібрано на 82165 гектарах, намолочено 883937 тонн при урожайності 58,9 цнт з гектара. Першими в області завершили збирання цієї культури трудівники Гусятинського району, намолотивши 66 тис. тонн при урожайності 60 цнт з гектара. Значно вища вона була на полях агрофірм «Нічлава», ПП «Аркадія», СФНГ «Коваль». У Теребовлянському районі намолочено 749765 тонн озимої пшениці при урожайності 77,4 цнт з гектара. Ще вищі намолоти в ПП «Іванівське», ПП «Мшанецьке» (керівники Антон Білик, Петро Ілящук). За словами головного аграрія району Лариси Донецької, збирання врожаю 2018 року в сільгосппідприємствах на завершенні за винятком збирання пізніх культур. Теребовлянці з початку зернозбиральних робіт були серед лідерів у жнивній компанії — у них один з найвищих урожаїв, чітко продумана організація хлібозбирального комплексу.

Ярослав БАЧИНСЬКИЙ.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook