На Тернопільщині на честь Петра і Павла названо понад 50 храмів

Катедральний собор святих верховних апостолів Петра і Павла в Чорткові

Катедральний собор святих верховних апостолів Петра і Павла в Чорткові

На честь святих Петра і Павла на Тернопільщині названо понад 50 храмів. Усі вони мають свою неповторну історію.

Унікальними є церкви у с. Йосипівка Тернопільського району (дерев’яна, збудована на острові посеред ставу), у місті Чортків (катедральний собор Верховних Апостолів Петра і Павла, Бучацької єпархії УГКЦ, збудований у вигляді тризуба). Про це повідомляє Свобода. Монастирська церква св. Апостола Петра на вул. Володимира Великого у Тернополі відома тим, що Різдвяну шопку, яку щорічно тут встановлюють від 2005 р., вважають найбільшою в Україні.

У храмі також зберігаються мощі святих Петра і Павла. Світлина церкви святих Верховних Апостолів, що у с. Буцнів Тернопільського району, виконана тернопільським краєзнавцем і фотохудожником Миколою Василечком, увійшла у ТОП-100 найкращих світлин України під час конкурсу «Вікі любить пам’ятки».

Церкви на честь Петра і Павла названі у багатьох містах і селах.

На честь цих святих названі й костели, зокрема у Бережанах – пам’ятка архітектури та містобудування національного значення.

Є й каплички, названі на честь св. апостолів Петра і Павла, зокрема у с. Літятин Бережанського району (1999 р. з ініціативи Марії Паньків і Стефанії Смаль споруджено капличку на честь святих Петра і Павла на місці знесеного хреста), Жилинці Борщівського, Нирків Заліщицького районів.

Фігури на честь Верховних Апостолів Петра і Павла є у селах Мушкатівка Борщівського, на фасаді недіючого костелу у с. Постолівка Гусятинського, Солоне і Устечко Заліщицького, Білокриниця (1936 р., фундатор – Ян Малий) і Поплави Підгаєцького, Воля (жертводавці Софія Дуда і Богдан Палій) і Ладичин (1886 р., фундатори – Андрій та Ілля Штанимири) Теребовлянського, Баворів Тернопільського районів.

Дерев’яні скульптури Петра і Павла 17 століття були з первісно­го іконостасу Успенської церкви м. Підгайці (роботи народних майстрів), які вивезли з міста у 1961 р. учасники експедиції під керівництвом Г. Логвина (Л. Міляєва та Л. Членова), нині зберігаються у Національному художньому музеї у м. Київ.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook