На Тернопільщині молода вовчиця серед білого дня ходила по дворах: жінки ховалися, а чоловіки бралися за вила

1На Тернопіллі почастішали зустрічі людини й вовка. Карпати масово вирубують і вовки в пошуку харчів та безпечних місць мігрують на схід, зокрема й в Тернопільську область. Тут вони обживаються та вже вважають ці території своїми.

Як пише «Свобода», в серпні стало відомо, що вовки підібралися до помешкань жителів Шумського і Кременецького районів області. В Пищатинцях за хатою директора школи Тетяни Митарчук був прив’язаний бичок. «Кілограмів 150 мав. А на ранок його знайшли на долинах і роздертого», —розповіла голова Пищатинської сільської ради Антоніна Терлецька. Окрім мешканців Пищатинців, постраждали і сусідні Матвіївці та Кудлаївка. В першому жертвами хижака стали п’ятеро овець з кошари фермера, в другому було понівечене лоша.

Керівник Кременецької районної організації українського товариства мисливців і рибалок Василь Ковальчук заспокоював: хоч вовка у наших краях можна побачити, але він у нас не агресивний. Боятись людям не варто, проте краще бути пильними. Вовк може напасти на людину лише в тому випадку, коли він хворий на сказ… А як у нього запитати? Скажімо, одній із мешканок Пищатинців було не до жартів, коли ледве не стала жертвою сіроманця. Зустріла хижака посеред білого дня за селом. Жінку врятували дикі кози, котрі з’явились саме тоді, коли тварина прямувала до неї.

Набралася страху і жителька села Висипівці у Зборівському районі Марія Барабаш, коли вовки пробігли у трьох метрах від неї: «Жене то туди, то сюди, а я притулилася до горіха і тихенько стою. Прийшла додому ні жива, ні мертва».

Телеканал «Україна» розповів, що у Тернопільській області зграї вовків атакують села – хижаки впритул підходять до будинків і заходять у двори. У Зборівському районі ночами нападають на домашніх тварин, а серед білого дня гуляють по селу.

Першим зграю вовків зняв на мобільний телефон чоловік із села Висипівці. Кілька днів тому він на тракторі обробляв поля і помітив хижаків. За його словами, того дня з кабіни вийти не міг. Злякався… «Було, що вовки й кіз роздирали, і овець. А коли я працював на тракторі, вони по полю ходили і мишей ловили», – розповів Роман Миць.

Коли чоловік розмістив це відео на своїй сторінці у Фейсбук, у коментарях під постом Василь Яруш повідомив, що бачив цих тварин у сусідніх селах, за 15 кілометрів від Висипівців. І сіроманці з’їли там дві домашні кози.

У сусідніх селах люди також живуть у страху. Скажімо, в Нестерівці кілька тижнів тому молода вовчиця посеред білого дня ходила по дворах. Жінки сховалися в будинках, а чоловіки взялися за вила.

Днями мисливці в сусідньому селі Манюки вбили двох вовків, які нападали на кіз. Місцевий єгер каже, що хижаків у навколишніх лісах ніколи не було, а тепер вони мають чим тут поживитися.

– Вовки переходять сюди зграями в пошуку їжі, у наших лісах є козулі, – розповів журналісту Михайлові Яремишину єгер Озерянської первинної організації Українського товариства мисливців і рибалок Володимир Любунь.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook