На Тернопіллі в документальних свідченнях оживе Розстріляне Відродження

пвНа Тернопільщині проходитиме всеукраїнський тур документального фільму про митців Розстріляного Відродження «Будинок «Слово».

Фільм розповідає про один із найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник в 20-30-х роках у Харкові. У 66-ти квартирах будинку із назвою «Слово» жили найвідоміші митці української культури – письменники, поети, художники, режисери.

Це Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Наталя Ужвій, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Олесь Курбас, Михайло Яловий, Іван Багряний, Раїса Троян та інші. Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох наступних років репресували, розстріляли або перетворили на співців партії.

Читайте також: На Тернопіллі зазвучить «Осіння стрілецька пісня»

Автори сценарію – Тарас Томенко та поетеса Любов Якимчук. Творці використовували лише документальні матеріали, фотографії та кінозйомку з архівів СБУ, інститутів та університетів, недоступну раніше для широкого глядача. Але «Будинок «Слово» – це більше, ніж документальний фільм: це поєднання тисяч цитат самих письменників та поетів, НКВСтів, партійних бонзів та тогочасних сексотів, які разом створюють емоційно і мистецьки потужний твір.

Показ фільму відбудеться

28 листопада 2017 року в Тернополі в кінотеатрі «Сінема Сіті» (вул. Текстильна, 28ч) та в «Палаці кіно» (вулиця Івана Франка, 8).

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook