На Тернопіллі ухиляються від мобілізації понад 20 тисяч чоловіків

ПовісткаПрацівники міліції не вручають повістки про мобілізацію, а допомагають встановлювати місце знаходження осіб, які ухиляються від призову.

Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області сьогодні, 11 лютого.

Читайте також. За 20 днів проведення мобілізації Тернопільська область на 50% виконала план

Місцевими Інтернет-сайтами шириться інформація про те, що працівники міліції незаконно зупиняють чоловіків і вручають їм повістки про мобілізацію. Ці повідомлення не є достовірними. Правоохоронці дійсно допомагають працівникам військкоматів у проведенні мобілізації, але у межах своєї компетенції.

У кожному населеному пункті створені мобільні групи для сприяння у забезпеченні процесу мобілізації, до складу яких входять працівники військкомату, органів місцевого самоврядування та міліції. Правоохоронці не мають права вручати повістки власноруч, до їхніх завдань належить лише супроводження осіб, які уповноважені це робити. Правоохоронці зі своєї сторони всіляко допомагають встановлювати місце перебування осіб, які уникають військового призову.

Читайте також. На Тернопіллі громадські активісти закликають чоловіків не уникати мобілізації

Сьогодні, за даними військового комісаріату, понад 21 тисяча жителів нашої області ухиляються від мобілізації. Правоохоронці ж, у разі встановлення місця перебування таких осіб, зобов’язані повідомити до військкомату. У працівників міліції є списки «ухилянтів», і вони вправі перевіряти у людей документи. Якщо з’ясовується, що особа перебуває у розшуку, правоохоронці інформують працівників військкомату та органи місцевого самоврядування про нього. Таку людину в жодному разі не мають права затримати, їй роз’яснюють про необхідність з’явитися до військового комісаріату.

- Правоохоронці також будуть викривати осіб, які всілякими незаконними способами, на кшталт неправомірного оформлення опікунства, фальшування результатів медогляду та іншими методами будуть намагатися уникнути військової служби. За такі неправомірні дії передбачена відповідальність, згідно із чинним законодавством, — нагадують у міліції.

Софія Левицька

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook