На Тернопіллі розпочинається наймасштабніше в Україні будівництво житла для військових (Фото)

1На Тернопільщині розпочинається наймасштабніше в історії нашої держави будівництво житлових комплексів для військовослужбовців Збройних сил України. Зокрема, проектом передбачено зведення в області 7 казарм покращеного планування для 875 військовослужбовців-контрактників: двох казарм у Тернополі, трьох — у Теребовлі та ще двох — у Чорткові.

У середньому будівництво однієї казарми покращеного планування в області обійдеться державному бюджету в майже 15 млн гривень, а загалом на реалізацію будівництва на Тернопільщині 7 житлових приміщень буде виділено 104,9 млн гривень.

Уже проведено тендери через електронну систему закупівель ProZorro, а вся проектно-кошторисна та тендерна документація розміщена на офіційному сайті Міністерства оборони, де можна розглянути розрахунки, схеми тощо.

Як повідомив заступник начальника управління — головний інженер Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління полковник Василь Стеців у військових містечках Тернополя, Теребовлі та Чорткова генпідрядники приступили до виконання робіт.

2

— Термін будівництва казарми покращеного планування, згідно з тендерною документацією, не буде перевищувати 210 днів. Таким чином очікуємо, що у першому півріччі 2019 року в новенькі казарми вселяться військовослужбовці-контрактники, — каже Василь Стеців.

За його словами одна будівля передбачає 2 поверхи на 125 ліжко-місць, загальна площа казарми становитиме 1055 кв. метрів.

3

— Кожна казарма поліпшеного планування це — двоповерхова цегляна споруда із двосхилим дахом із металопрофілю, розміри в плані 36,5 на 16,8 метра, висота якої буде 11,1 метра. На кожному поверсі розміщуватиметься 6 житлових блок-секцій та кухня. На першому поверсі будівлі передбачені пральня з сушарнею. Кожна блок-секція матиме площу 54,5 квадратних метра, розрахована на 10 ліжко-місць і складається з двох житлових кімнат по 20 квадратних метрів кожна, душової кімнати та туалету, — зазначив полковник Василь Стеців.

4

У кімнаті для кожного військовослужбовця передбачені ліжко на металокаркасі, напівм’який стілець, приліжкова шафа з полицями та шафа для одягу. В казармі покращеного планування житимуть контрактники самі без сімей.

Згідно з укладеними договорами будівельні роботи проходитимуть у декілька етапів, де чітко вказано який обсяг будівництва на конкретну дату має бути виконано. За термінами та якістю наймасштабнішого проекту пильно слідкуватимуть у квартирно-експлуатаційному управлінні. До моніторингу також долучиться команда волонтерів і ветеранів АТО.

Василь Лабай,

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України,

Фото Лілії Костишин.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook