На Тернопіллі перепоховали воїнів підпілля (Відео, фото)

1У полі між селами Ягільниця та Нагірянка Чортківського району на Тернопільщині виявили могилу із 60 останкам українських націоналістів. Вони загинули від рук німецьких фашистів у 1942 році.

Пошук місця, де були поховані останки цих людей, шукали тривалий час. Лише нещодавно в полі між селами Ягільниця та Нагірянка вдалося виявити поховання, зокрема дякуючи ініціаторові пошукових робіт, директорові Чортківського педагогічного коледжу Романові Пахолку.

18-19 листопада відбувалося перепоховання героїв. Це саме ті в’язні Чорківської тюрми, яких 27 листопада 1942 року розстріляли німецькі окупанти.

Серед них були жителі Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської областей.

14

Як наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, в ці дні вшанували воїнів Організації Українських Націоналістів, українського підпілля, котрі віддавали життя за свободу своєї країни й не чекали, що про них згадають.

3

— Лише сьогодні, через 75 років, їхні душі знайдуть спокій, бо нарешті ми поховали їх за християнським звичаєм. Переконаний, що задуми цих патріотів нині здійснилися. Адже вони отримали свою державу, отримали з боку людей пошанування, українську молитву, — сказав Степан Барна.

21

5

15

13

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook