На Тернопіллі закривають кримінальні справи щодо браконьєрів, але тиснуть на активістів (Відео)

155ррАж 20 кримінальних проваджень за останній рік розпочали завдяки роботі громадських активістів у природоохоронній сфері на Тернопільщині.

Якщо в 2011 році фахівці нарахували 50 тисяч завданих збитків рибному господарству України, то в 2014-му цей показник становив уже 1 млн. 300 тис. Проте із цієї суми до бюджету сплатили лише 30 тис. грн.

Читайте також. У Касперівцях стріляли, а в Заліщиках продавали червонокнижну рибу, — рибінспектори (Відео)

Головна причина такої ситуації, на думку активістів, – міліція під прокурорським наглядом закриває кримінальні справи щодо браконьєрів.

Нагадаємо, у прес-конференції сьогодні, 4 березня, брали участь Андрій Об’єщик – директор громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» і Руслан Ангел – заступник директора громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля».

Обидва стверджували, що через численні випадки викриття браконьєрів, серед яких є і посадові особи, вони та їхні колеги зазнають тиску. Так, лише Андрій Об’єщик, який є начальником відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області, витримав більше десяти різних перевірок, із них комплексні: прокуратури, управління боротьби з економічною злочинністю та з Києва.

Читайте також. Яка Революція Гідності? У Тернополі як торгували на ринку браконьєрською рибою, так і торгують (Відео)

- Я так скажу, хоча це й прозвучить пафосно: «Ми не зате стояли на Майдані», — каже Руслан Ангел. — Ми не дозволимо більше обкрадати народ України. Просто екологія зараз нікого не цікавить, а тут раптом з’явилася якась «Скеля», яка почала боротьбу… Для мене всі ті люди, які нищать природу, її багатство, є ворогами. А ворогів знищують…

Активісти пригадали кілька гучних справ останнього часу:

- у вересні 2012 року на Тернопільському ставі Андрій Об’єщик затримав на браконьєрстві екс-начальника «Беркуту». Збитки становили 20 тисяч гривень. Справу передали в міськвідділ, винний не покараний досі;

- у 2014-му затримали браконьєрів з двома електровудками в Борщівському та Тернопільському районах. Збитки – 55 тисяч гривень. Зокрема, в селі Горошова попався інспектор національного парку «Хотинський». Чиновника звільнили заднім числом і притягнули до відповідальності не як посадову особу, а як звичайного браконьєра;

- в селі Губин Бучацького району впіймали разом із браконьєрами під час вилову червонокнижної риби голову Бучацького суду Володимира Гордєєва. За цим фактом розпочали кримінальне провадження. Голова суду продовжує працювати на посаді;

- під час нересту виявили три спуски ставів в Чортківському районі, де серед винних фігурують посадові особи лісгоспу Чорткова і в Борщівському районі. Кримінальні справи міліція закрила;

- п’ять кримінальних проваджень розпочали за фактом незаконного видобутку корисних копалин. Тим часом нелегальний видобуток унікального каменю пісковику на території національного природного парку «Дністровський каньйон» (5 кілометрів — від Сновидова до Возилова) триває;

- міліція закрила також кримінальне провадження щодо лісників, які незаконно протягом 10 років у жахливих умовах утримували двох бурих ведмедів.

Активісти стверджують, що кримінальні справи щодо браконьєрів і порушників, в тому числі чиновників і посадовців, масово закривають, винних не притягують до відповідальності, продовжуються грубі порушення і злочини у сфері екології на Тернопільщині. Тому активісти створили Громадську організацію «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля».

Мета організації, за словами Руслана Ангела: запобігання, виявлення і протидія корупційним правопорушенням (крім випадків, коли це законом віднесено до комплектації спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції), залучення громадськості, підприємств, установ, організацій, органів державної влади  та місцевого самоврядування до вирішення екологічних проблем, сприяння у розробці проектів, спрямованих на природоохоронну, захисну та екологічну справи, захисту екологічних справ, охороні, збереженню та захисту навколишнього середовища.

Довідково. Номер «гарячої лінії», на яку потрібно повідомляти про факти браконьєрства, зловживань та корупції — 067-161-58-78 (Андрій).

Софія Левицька    

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook