На Тернопіллі майже 300 тисяч пацієнтів мають підвищений тиск (Фото, Відео)

Автор усіх фото - Світлана Гуменна

Автор усіх фото — Світлана Гуменна

Про відновлений пілотний проект для гіпертоніків у Тернополі сьогодні, 30 жовтня, розповідав головний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко.

- Щороку в Україні інсульт вражає до 110 тисяч людей. Близько 30% населення України, а це — до 10 мільйонів українців мають підвищений артеріальний тиск, — каже професор.

Читайте також. Якщо після випивки червоніє обличчя, слід остерігатися гіпертонії – Live Science

Головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України зі спеціальності “Терапія”, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук Василь Нетяженко дав прес-конференцію для представників тернопільськими мас-медіа у приміщенні Тернопільській обладміністрації.

- Серед загальновідомих чинників ризику виникнення інсультів є артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, куріння, надмірна вага тощо, — перелічив він.

Читайте також. На Тернопіллі кожен четвертий – гіпертонік. Хто з них отримує ліки зі знижкою?

Відтак, з метою зниження захворюваності на ішемічну хворобу серця, судинні ураження мозку, що є наслідками гіпертонічної хвороби, підвищення тривалості та якості життя пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями та підвищення доступності їх лікування, з червня 2012 року в Україні триває реалізація Пілотного проекту із запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для гіпертоніків. Майже два роки як затвердили порядок часткового відшкодування вартості ліків гіпертонікам. Як відомо, на початку року цей проект призупинили, але у червні відновили.

- Для того, аби отримати ліки від гіпертонії, достатньо звернутися до сімейного лікаря, дільничного терапевта чи кардіолога й отримати оформлений відповідним чином рецепт. За ним берете в аптеці гіпотензивні препарати зі знижкою, – повідомив Василь Нетяженко. — Вочевидь, тут потрібна налагоджена робота лікарів з пацієнтами. Важлива прихильність до лікування. Важливе систематичне звернення до лікаря. Хворим на артеріальну гіпертензію особливо необхідно доносити важливість саме регулярного лікування, оскільки від цього залежить його ефективність.

Читайте також. Як зберегти серце здоровим, розповідали в центрі Тернополя

Так, приміром, до реалізації Пілотного проекту в Україні постійного лікування дотримувалися лише 15% гіпертоніків, а в Європі цей показник сягає 35%, в США – до 50%.

- Так, 85% хворих на гіпертонічну хворобу – це люди старшого віку із соціально-незахищеної верстви населення, тому передусім важливо, щоб саме вони отримали медичну допомогу та лікування із значним відсотковим відшкодуванням коштів на антигіпертензивні препарати, — додав професор.

До речі, завдяки Пілотному проекту є можливість отримати відшкодування на кілька препаратів, у тому числі й дорогих. Причому держава відшкодовує до 90% вартості препаратів для пацієнтів.

Про труднощі у реалізації Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою на Тернопільщині повідомив керівник медицини області Володимир Курило. Мовляв, необхідно збалансувати відповідність максимального числа хворих, залучених до пілотного проекту на 2014 рік, в оптимальному співвідношенні виділених коштів та їх відшкодування, а також відсоток відшкодованих рецептів.

Свідченням ефективності реалізації пілотного проекту на Тернопільщині є збільшення пацієнтів, які регулярно отримують антигіпертензивну терапію (від одного до трьох місяців) — до 59,7%. Відсоток таких хворих, які отримують лікування до одного місяця – 14,4%, більше трьох – 25,9%. Найкращі показники реалізації проекту – у Чортківському, Теребовлянському та  Збаразькому районах; найнижчі – у Бережанському, Борщівському, Бучацькому, Зборівському, Підгаєцькому районах.

Читайте також. Спалах епідемії Ебола спонукає тернопільських депутатів до створення обласної інфекційної лікарні

- Основна і, без перебільшення, надважлива мета реалізації Пілотного проекту у Тернопільській області справджується, бо кількість госпіталізацій з приводу гіпертонічних кризів зменшилася, – зазначив Володимир Курило. — Торік цей показник склав 1463, а за 10 місяців 2014 року — 998.

Головний терапевт області Лариса Матюк додала, що із 140 млн грн, виділених під Пілотний проект, Тернопільщина минулоріч отримала лише 4,3 млн грн, а у 2014 році – 3,3.

Довідково. На Тернопільщині у 283703 пацієнтів є підвищений тиск. Це — понад 26% від всього населення області. У той же час до пілотного проекту залучили лише 98 тисяч пацієнтів, середній вік яких – 62 роки. Питома вага хворих, яким за шістдесят, – 59%. До реалізації гіпотензивних препаратів залучили 85% аптек області.

Софія Левицька

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook