На Сумщині створили унікальний історико-культурний заповідник (Відео)

фото: sm.suspilne.media

фото: sm.suspilne.media

Сьогодні на засіданні Кабінету міністрів України створили історико-культурний заповідник «Державотворці Сіверщини». Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

Туди входить комплекс пам’яток архітектури cела Гамаліївка та міста Шостки Сумської області, серед них –  Гамаліївський Харлампіївський монастир, інформує sm.suspilne.media.

Про те, як зараз функціонує храм – розповіла Гамаліївська сільська голова Валентина Ворона:

«Починаючи з 2011 року відновився монастир Гамаліївський і було вигороджено із Шосткинської виправної колонії територію монастиря. Монастир працює, він жіночий. Є ігуменя, вісім монашок. Ходять туди і віряни, і приїжджають паломники. Я так розумію, що буде «золоте кільце» нашого краю. Це буде охоплено і Молченський монастир Путивльський, і наш монастир, і Новгород-Сіверський. А також у Шостці є такі будівлі 19 ст., казарми військові і порохового заводу», – каже вона.

Відповідно до постанови Міністерство культури України має до кінця року затвердити положення про заповідник, межі та зони охорони заповідника, розробити план організації його території, визначити обсяги, вартість та строки проведення робіт з реставрації об’єктів, включених до складу заповідника.

Докладніше — у відео UA:СУМИ:

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook