На Різдво на Тернопіллі з новою силою спалахнув міжконфесійний конфлікт

міжконфесійний конфлікт-хрест церкви на фоні небаМіжконфесійний конфлікт 10 січня спалахнув у селі Кути Шумського району. Порушено кримінальне провадження.

Як повідомили в ГУ Національної поліції у Тернопільській області, там конфлікт за церкву між вірними Московського і Київського патріархату триває уже кілька років. 10 січня відбулось чергове загострення.

Довелося втрутитися поліції. За фактом незаконного перешкоджання здійснення релігійного обряду розпочато кримінальне провадження слідчими Шумського відділення поліції.

Як розповів начальник поліцейського відділення Шумщини Анатолій Ігнатюк,  конфлікт між громадами триває вже не один рік. Документи на володіння землею та церковною спорудою оформили представники Московського патріархату, проте вірні православної церкви Київського патріархату теж претендують на храм, адже стверджують, що будували святиню усім селом. Домовленості можна досягнути, якщо встановити почергові богослужіння. Проте парафіяни, в яких є документи на церкву, час від часу провокують конфлікт, не дозволяючи іншій громаді здійснювати релігійні обряди. Так сталося і в першу неділю по Різдві. В ситуацію довелося втрутитися поліцейським. Правоохоронці не допустили порушення громадського порядку.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook