На Луганщині завод ледь не спричинив екологічну катастрофу

c1255a0a524840003685737558b1264721f5be6d

У Луганській області СБУ виявила порушення правил охорони вод одним з підприємств хімічної промисловості регіону.

Про це повідомляє Depo.Донбас.

При здійсненні господарської діяльності завод зливав у річку Сіверський Донець тонни шкідливих хімічних відходів, що призвело до суттєвого забруднення і зміни властивостей води.

«Для нейтралізації шкідливих властивостей відходів хімічного виробництва на території підприємства є спеціальний шламовідстійників. Однак керівництво заводу вирішило заощадити на екологічних заходах та утилізації відходів і просто скидати їх у річку. Під водою було прокладено трубу, з якої, як мінімум, до 2014 року в Сіверський Донець підприємство викидало тонни хімікатів. У той же час шламовідстійників не працював і перебував у занедбаному стані», — коментують на підприємстві.

Читайте також: Де в Україні можна побачити альтернативу скандинавським фіордам (Відео)

Таким чином, завод «забруднив» 10 км акваторії річки, збагачує питні горизонти Рубіжного, Лисичанська, Сєвєродонецька та інших населених пунктів, є місцем відпочинку населення і найбільшим магістральним каналом для меліорації земель регіону. У цій зоні зникла водна фауна і загинули водорості.

«З залученням фахівців-екологів і працівників водолазної служби співробітники СБУ задокументували протиправну діяльність посадових осіб хімпідприємства. Екологи підраховують збиток, нанесений навколишньому середовищу», — зазначили у відомстві.

За матеріалами СБУ прокуратура Луганської області почала досудове розслідування за ч. 1 ст. 242 (порушення правил охорони вод) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook