За гроші «Кока-коли» на Київщині звели ФАП, що скидається на інопланетний об’єкт

фото: Голос Америки

фото: Голос Америки

ФАП у Боденьках називають “першою ластівкою” медичної реформи на селі, пише Голос Америки.

Фельдшерсько-акушерський пункт, обладнаний за найвищими світовими стандартами працює у селі Боденьках на Київщині. Амбулаторія – приклад того, яким має бути сільський ФАП. “Перша ластівка” реформи сільської медицини.

Раніше у Боденьках мало хто чув, що таке телемедицина. А вона вже тут. Модернова будівля нового ФАПу, що виросла посеред кукурудзяних полів, скидається на інопланетний об’єкт. А всередині нафарширована щонайсучаснішим медичним обладнанням.

Боденчанин Олег Розка нещодавно переніс інсульт. І тепер частенько заходить сюди – тиск поміряти, взяти таблетки від гіпертонії. Сьогодні зробив ще й кардіограму. Серце в порядку, у лікарів немає запитань. Якби виникли – тоді зняту кардіограму можна відправити по вайфаю в київський кардіоцентр. Там фахівці розшифрують, поставлять діагноз і відішлють електронною поштою назад у Боденьки.

Новий ФАП годі й порівнювати з тим, що був тут раніше, – кажуть пацієнти.

Цей перший «розумний» ФАП звели на гроші «Кока-коли». Реалізували модель, за якою підприємство — найбільший платник податків в обласний бюджет має право голосу, куди ці гроші спрямувати. Цю ж модель чиновники обіцяють застосувати знов, створивши мережу інноваційних сільських амбулаторій.

Тож є надія, що боденківський ФАП не залишиться унікальною дивовижею, на яку приїздять глянути зі столиці. І що звикати до доброї медицини, слідом за боденчанами, зможуть і мешканці інших сіл по всій Україні.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook