На Кременеччині хочуть відновити планерну школу, яку закрили «совіти» у 1939-му

парапланМожливості створення у Кременецькому районі на території Національного природного парку «Кременецькі гори» парапланерного кластеру обговорили під час наради, яку провів голова Кременецької райадміністрації Віталій Ткачук.

Йдеться про створення такого осередку на території Національного природного парку «Кременецькі гори», повідомив сайт ОДА.

Читайте також. «Герої спортивного року Тернопільщини-2014″ — уперше ввели номінацію «Спортивні герої» (Фото)

Свої напрацювання з цього питання довів до відома присутніх член Федерації парапланеризму України Андрій Равчук. Із пропозиціями та міркуваннями щодо реалізації проекту Програми  виступили представники Національного парку, відділу Держземагенства в Кремецькому районі, начальник Кременецького РЕМ Григорій Гриняков, керівник апарату райадміністрації Світлана Федишена, голова правління ГО «Регіональний фонд розвитку та інтеграції» Галина Нагорнюк.

Нагадаємо, 23 червня 2014 року на Міжнародній науково-практичній конференції «Відкриті парки», що відбулася на базі Національного природного парку «Кременецькі гори», за ініціативи Федерації парапланеризму України та за сприяння Кременецької ГО «Регіональний фонд розвитку та інтеграції» розглянули питання можливості розвитку парапланеризму та дельтапланеризму на території Національного природного парку «Кременецькі гори».

Читайте також. Чемпіонат світу з біатлону: тернополянин — лише 43-й у гонці переслідування

Наступна зустріч керівництва району, Національного парку «Кременецькі гори» та Федерації парапланеризму України відбулася в листопаді 2014 р. на Соколиній горі. Там обговорили питання співпраці Федерації парапланеризму України та Національного парку «Кременецькі гори» у створені парадрому «Соколина гора»; необхідності розчистки схилу для забезпечення безпеки польотів та юридичне підґрунтя здійснюваних по розчистці заходів; необхідності демонтажу і перенесення під землю частини леп для забезпечення безпеки польотів.

Усі сторони погодилися встановити часову межу до кінця 2014 року для підготовки і імплементації документальної частини створення парадрому, визначення і фіксації його меж. За словами голови райадміністрації Віталія Ткачука, щоб облаштувати гору для польотів: розчистити старт, зробити площадку для посадки, розчистити підніжжя гори потрібно докласти ще немало зусиль.

Читайте також. Тернопілля: «Кожне місто чи селище має запропонувати свою «родзинку» туристові…» (Фото)

- Потрібно віднайти кошти, підготувати відповідні дозвільні документи, — констатував він. — Проте Кременецька райадміністрація, райада, Національний природний парк «Кременецькі гори» зацікавлені в створенні «Кременецького парадрому» і докладуть усіх зусиль, щоб він запрацював. Хотілося б, спільними зусиллями щонайменше – підготувати і відкрити перший офіційний парадром в Україні. А при найкращому розвитку подій – створити на території Національного природного парку «Кременецькі гори» парапланерний кластер, на території якого в радіусі 3-5 км знаходилося б 5-8 впорядкованих стартів під всі напрямки вітру і парапланерна школа для всіх охочих.

Віталій Ткачук також зазначив, що на території України сьогодні немає офіційного парадрому. Відтак змагання Кубку України, Чемпіонату України з парапланеризму Федерація вимушена проводити на території інших держав.

Читайте також. На конкурс подали 31 ескіз туристичного логотипу Тернопілля (Фото)

- Позитивне вирішення цього питання може відкрити нову сторінку не тільки в історії Кременеччини, а й в історії українського парапланеризму в цілому, — наголосив чиновник. - Слід зазначити, що розчистку схилів гір від самосівів дерев Національний парк і волонтери Федерації Парапланеризму України уже розпочали.

Довідково. Перший курс навчання парапланеризму організувало 20 серпня 1933 р. Кременецьке планерне товариство. На той час на балансі школи був тільки один шкільний планер типу «Ворона».

Наступного року розвитком школи зайнялася Ліга Військових повітряних сил Волинського Округу (LOPP) в Луцьку при тісній співпраці з Повітовим Округом Ліги в Крем’янці. Організували два курси навчання, також приступили до будівництва ангара на 10 планерів, господарських будівель і житла постійного інструктора. Школа отримала спочатку два нові планери «Ворона», а пізніше — «Чайку» і «Комара». Околиці планеродрому - численні, не заліснені на той час, схили гір Лиса, Гостра і Сокілля, що характеризувалися наявністю термічних коридорів (димарів), створювали прекрасні можливості до виконання ширяючих польотів. При умілому пілотуванні можливим було піднімання літального апарату до захмарних висот.

Волинська планерна школа на Соколиній горі 3-4 рівня акредитації припинила своє існування восени 1939 р.

Софія Левицька   

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook