На Донбасі водії масово їздять нетверезими

PM667image003

Несвідомі водії щоденно наражають на небезпеку себе та оточуючих, керуючи транспортними засобами у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Кожну добу працівниками поліції на Донеччині, які відповідають за безпеку дорожнього руху, виявляється близько 15 таких водіїв.

Крім того, водії у нетверезому стані найчастіше не відчувають швидкості, внаслідок чого при необхідності не встигають загальмувати під час проїзду перехресть або пішохідних переходів. Як результат – наїзд на пішохода чи перешкоду, виїзд на смугу зустрічного руху, зіткнення з іншим транспортним засобом.

Читайте також: У Тернополі п’яний водій вдав, що спить, аби не «здаватися» патрульним

Тільки за поточний рік на дорогах області загинув 91 чоловік та 843 травмовано.
З метою виявлення осіб, які керують автомобілем у нетверезому стані, та запобігання тяжким наслідкам, на дорогах Донеччини систематично проводяться спецоперації та профілактичні заходи. Так, з 18673 порушень ПДР, виявлених працівниками поліції, які відповідають за безпеку дорожнього руху, 3764 — це керування транспортними засобами у стані сп’яніння.

На цих водіїв складені адміністративні протоколи за ст. 130 КУпАП «Керування транспортними засобами особами у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції», та спрямовані до суду для розгляду.

Нагадаємо, що з 26 липня 2016 року посилена відповідальність за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, а саме: суттєво збільшені штрафи за керування транспортом у стані сп’яніння та передбачене одночасно накладення штрафу та позбавлення права керування транспортним засобом.
Водії, на яких склали адміністративні матеріали вперше, за рішенням суду, сплатять штраф у сумі 10200 грн. та будуть позбавлені права керувати транспортним засобом строком на 1 рік. Вдруге доведеться сплатити штраф у сумі 20,4 тисячі гривень, з позбавленням права керування на 3 роки. В третій раз водія очікує штраф в сумі 40,8 тисячі гривень та позбавлення прав на 10 років.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook