На балконі з піднятими руками: організатора злочинної кібергрупи, яку шукали 30 країн, затримали у Києві (Відео)

ф1Спецоперація була безпрецедентною: із 5-ти затриманих учасників «Avalanche», троє, в тому числі організатор, — громадяни України, заявив Генпрокурор України. Грошові втрати пов’язані з кібератаками «Avalanche», за попередніми підрахунками, склали сотні мільйонів євро по всьому світу.

При затриманні в Києві організатор хакерської групи, яка щодня заражала вірусом понад 500 тисяч комп’ютерів світу, намагався відстрілюватись з АК. Українські силовики загнали його на балкон, звідки в ньог обуло два виходи: або здатись, або скочити вниз. Хакер обрав перший варіант.

Як повідомляє прес-служба МВС, уже сьогодні затриманому організатору хакерської групи «Avalanche» суд у Полтаві обере запобіжний захід.

Мережа «Avalanche» функціонувала сім років. До її ліквідації були залучені правоохоронці 30 країн.

Підозрюваного організатора в Україні затримуюють у же вдруге. 30 листопада 2016 року поліцейські провели міжнародну спецоперацію з ліквідації цієї кібермережі. Тоді у Полтаві правоохоронці затримали й організатора цієї злочинної діяльності – 33-річного місцевого мешканця. 1 грудня 2016 року Жовтневий райсуд Полтави відмовив Непрокуратурі в арешті підозрюваного і той утік із зали суду. Далі його оголосили в міжнародний розшук.

Відповідно до українського законодавства, підозрюванмоу інкримінують причетність до вчинення кількох кримінальних правопорушень: ч. 3 ст. 209, за ч. 1 ст. 361, ч. 2 ст. 342 та ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України.

«Прокуратура Вердена і поліція Люнебурга (Федеративна Республіка Німеччина) розслідують кримінальну справу щодо міжнародної платформи злочинної інфраструктури, відомої як «Avalanche», що використовувалась в якості майданчика для запуску та управління масовими глобальними шкідливими атаками і відмивання грошей. У Німеччині, за оцінками експертів, це спричинило збитків на понад 6 мільйонів євро. Крім того, грошові втрати пов’язані з кібератаками, проведеним по мережі «Avalanche», за попередніми підрахунками, склали сотні мільйонів євро по всьому світу», — повідомляє МВС України.

Поліція оприлюднила оперативне відео затримання підозрюваного 25 лютого в Києві.


 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook