Ми просто не помічаємо, наскільки змінилася наша країна

кккНещодавно Петро Порошенко із дружиною передали три мільйони гривень благодійної допомоги для створення музею Героїв Небесної Сотні в Києві. Початком будівництва музею символічно завершується вже четвертий рік після тих драматичних для нашої країни подій, які тепер називають Революцією Гідності.

На перший погляд, нам здається, що відбулося замало змін. Ми не стали членами Євросоюзу, а на Донбасі так і не завершилася війна. В країні, як і раніше, чиновники беруть хабарі, а пенсії вистачає тільки на найнеобхідніше.

Насправді ж ми просто не помічаємо, наскільки змінилася наша країна, бо перебуваємо в епіцентрі поступових, а не раптових подій.

Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС, що чотири роки тому стала першопричиною виходу людей на майдани. Підписала всупереч шаленому тиску Москви, і після дискусій усі 28 країн Європи ратифікували цей документ.

Завдяки Угоді про асоціацію вдалося переорієнтувати експорт з Росії на Євросоюз, чий ринок і валюта набагато стабільніші. Українці зберегли робочі місця, українська гривня не обвалилася в неконтрольоване падіння, незважаючи на війну. Попри велетенські витрати на оборону й безпеку, ми виживаємо і навіть потроху відбудовуємо країну.

Будівництво доріг, які за часів Януковича, особливо в західних областях, перетворились на напрямки важкого й небезпечного руху, неможливо не зауважити за останній рік. Однак не менш важливим стало збереження пенсій і навіть осучаснення частини з них.

Як правило, українці навіть не знають, що в більшості країн витрати на війну призводять до дефолту пенсійних фондів, а в деяких балтійських країнах таке нещастя трапилося і без війни.

Однак чи не найголовніша зміна відбулася у боротьбі з корупцією. Адже раніше про неї майже не говорили, бо режим Януковича все влаштовувало. За останні ж чотири роки не просто створено незалежні органи для боротьби з корупцією — влада більше не захищає тих, хто бере хабарі.

Кримінальні провадження НАБУ порушено проти народних депутатів як опозиційних, так і провладних фракцій. До Президента тепер за захистом звертатися марно — Петро Порошенко вважає, що всі мають бути рівними перед законом. Тому фракція БПП у Верховній Раді не захистила, а виключила зі свого складу звинуваченого в хабарництві депутата, одразу проголосувавши за зняття недоторканності.

Вражаючі результати демонструє і прокуратура — майже щодня правоохоронні органи затримують трьох хабарників. Понад вісім тисяч корупційних злочинів зафіксовано, більше 2700 справ уже розслідувано і передано до суду. Важливо, що тільки за цей рік суди вже винесли 427 вироків щодо хабарників.

Справжнім досягненням України став безвізовий режим з Євросоюзом, Об’єднаними Арабськими Еміратами та Японією. Звичайно ж, більшість у далекі туристичні подорожі не поїде через брак грошей, але в будь-якій країні світу більшість населення туристами не стають. Нормальний показник — близько 10 відсотків.

Важливо те, що світ відкривається для України, паралельно закриваючись для Москви. Економічні санкції проти агресора, яких удалося досягти українському Президентові, за оцінками експертів ООН, уже завдали шкоди економіці Росії на 55 млрд доларів.

І хоч війна на Донбасі ще не завершена, вона стає все дорожчою, все невигіднішою для окупанта. Економічний тиск відкриває перспективу деокупації територій. Саме тому Верховна Рада вперше за чотири роки обговорює спеціальний закон про відновлення державного суверенітету на Донбасі.

Юрій ЛІСНИЧИЙ,

директор Інституту аналізу та прогнозування.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook