«Ми хочемо перетягнути на Тернопілля бізнес із неспокійних регіонів», — Олег Сиротюк (Відео)

P9080022-n- Інвестор не цікавиться тільки земельною ділянкою, а можливістю реалізувати проекти, де є в комплексі інфраструктура, ставлення місцевої влади, цілий пакет іншої допомоги, яка може надаватись на місцевому рівні, – каже голова Тернопільської обладміністрації Олег Сиротюк.

Ось тому, на його думку, і влада, і бізнес мають на економічні перспективи краю дивитися інакше.

Читайте також. “Інвестор хоче знати: скільки треба вкласти і за який час він отримає прибуток”, – Руслан Кулик (Відео)

Країни Європейського Союзу зацікавленні у співпраці з Тернопільщиною, вважає Олег Сиротюк.

- Ми розуміємо, що Україна — в стані активних військових дій. У таких умовах непросто налагодити відносини з інвесторами, — наголошує він. – Однак після зустрічей з представниками різних країн ми переконалися, що вони зацікавлені у співпраці з нашим регіоном. Для того, щоб наша економічна привабливість перетворилася на економічний результат маємо ефективно працювати на місцях. Проводиться цілий комплекс заходів. Ми спілкуємося з інвесторами, для того, щоб вони відчували максимальне лояльне ставлення.

Читайте також. Майже 737 млн грн дали жителі краю у місцеві бюджети Тернопілля

У теперішніх умовах, на його думку, дуже важливо підтримати підприємницьке середовище. Йдеться насамперед про усунення бюрократичних перепон, що заважали розвитку бізнесу досі.

- Така співпраця піде на користь області, — додає Олег Сиротюк. – До підприємців, які виходять на зовнішній ринок мають бути інші підходи. Також ми зацікавленні, щоб продукція наших підприємств відповідала європейським та світовим стандартам.

В області станом на 1 липня 2014 р. працювало 240 підприємств з іноземними інвестиціями. Але цього – мало. Тож нині обласна влада замислилася над тим, як, наприклад, перетягнути на Тернопілля бізнес із неспокійних регіонів – Луганська і Донецька.

Олег Сиротюк наголосив, що в області особливу увагу спрямують на посилену роботу з посольствами і консульствами іноземних держав. Саме для цього, мовляв, повністю переформатують діяльність відповідного підрозділу ОДА. Керує ним віднедавна Руслан Кулик. Посада має складу назву: «заступник директора департаменту – начальник управління інвестиційної, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва ОДА».

- У своїх кадрових призначеннях ми робимо ставку на фахівців. Саме таким є Руслан Кулик, — мовив, представляючи чиновника, пан Сиротюк. — У нього, повірте, дуже складна нині робота. Гіршої кадрової ситуації не було в жодному з управлінь ОДА…

До речі, Руслан Кулик, має економічну освіту і досвід роботи у банківському секторі, вільно володіє англійською мовою, що і продемонстрував журналістам під час брифінгу.

Довідково. Обсяги кредитних ресурсів від прямих інвесторів-нерезидентів на 1 липня 2014 р. становили 102 млн дол. США. Таким чином, сукупний капітал нерезидентів в економіці області, включаючи прямі іноземні інвестиції, становив 165,2 млн дол. США. Станом на 1 липня 2014 р. прямі інвестиції надійшли з 38 країн світу. Обсяг прямих іноземних інвестицій на одну особу в області становив 59 дол. США.

Софія Левицька

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook