МВС Комісару Ради Європи: ми не боїмося впливу інститутів громадянського суспільства

PM600image001У МВС відбулася зустріч Віталія Захарченка з Комісаром Ради Європи з прав людини. Під час зустрічі виконувач обов’язків міністра поінформував Комісара Ради Європи Нільса Муйжніекса щодо дій правоохоронців під час акцій протесту, які останнім часом відбуваються у державі, повідомляє сайт МВС.

Зокрема, присутні обговорили питання ідентифікації правоохоронців під час охорони громадського порядку, а також травми, отримані працівниками органів внутрішніх справ та мітингувальниками внаслідок заворушень. Особливо було зазначено, що правоохоронцями спеціально удари по голові не завдаються, що кулі можуть рикошетити, і така зброя прицільно не використовується.

Як йдеться в повідомленні, окремо піднімалося питання залучення громадських формувань до охорони громадського порядку спільно з правоохоронцями. У зв’язку з останнім Віталій Захарченко зазначив, що у державі є Закон «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», відповідно до якого громадські формування з охорони громадського порядку створюються і діють у взаємодії з правоохоронними органами. Крім цього, мають право створювати громадські об’єднання для участі в охороні громадського порядку, сприяти органам місцевого самоврядування та правоохоронним органам.

За словами в.о. Міністра, значна увага приділяється Плану заходів із виконання обов’язків та зобов’язань України, що випливають з її членства в Раді Європи.

- Це не означає, що після підбиття підсумків за результатами виконання вказаного Плану заходів, ми стали приділяти менше уваги питанням дотримання прав людини. В МВС продовжує діяти відділ спостереження за дотриманням прав людини в діяльності органів внутрішніх справ, — підкреслив Віталій Захарченко.

Стратегічною метою реформування, за словами Міністра, є поетапне перетворення системи органів МВС у цивільне правоохоронне відомство європейського зразка.

- Ми не боїмося впливу інститутів громадянського суспільства, а самі зацікавлені в об’єктивному проведенні громадського моніторингу і за його результатами обов’язково урахуємо конструктивні зауваження громадськості та рекомендації правозахисників, — підкреслив очільник міліцейського відомства.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook