Мозок людини можна «навчити» любити здорову їжу, — вчені

im578x383-Osnovny-e-pravila-i-printsipy-zdorovogo-pitaniyaСканування мозку показало, що цілком можливо повністю позбавитись від пристрасті до нездорової їжі.

Вчені дослідили, що можна «натренувати» мозок, аби полюбити вживати здорову їжу.

Вони вважають, що можна створити таку дієту, яка позбавить від залежності від нездорової їжі і допоможе полюбити корисне.

«Ми не народжуємося одразу з любов’ю до картоплі фрі та ненавистю до, наприклад, пшениці, — вважає автор дослідження С’юзан Робертс, професор Фрідманської школи харчової політики в університеті Тафтса. — Така пристрасть до їжі встановлюється в нас з часом у відповідь на те, що ми багаторазово вживаємо».

Сканування мозку дорослих чоловіків і жінок показало, що можна позбавитись від звички до нездорової їжі, а також набути звичку харчуватись корисно.

Свою теорію вчені підтвердили в експерименті над 13 людьми, що страждають на ожиріння.

Читайте також. 7 хитрощів, як зробити свою їжу кориснішою

Людей поділили на 2 групи, обидві пройшли магнітно-резонансну томографію (МРТ) мозку на початку і в кінці шестимісячного періоду.

У тих, хто брав участь в програмі по зниженню ваги, сканування мозку показало зміни в областях мозку, які задіються під час навчання або наркоманії. Ця ж область мозку після спеціальної здорової дієти показала чутливість до низькокалорійної їжі. Ця ділянка мозку також стала менш чутливою до нездорової, висококалорійної їжі.

Дієта, якої дотримувались учасники експерименту, була насичена продуктами з високим вмістом білка, складними вуглеводами та клітковиною. Під час дієти вони брали участь в групових заняттях, а також отримували щотижневу електронну пошту від дієтолога з індивідуальною підтримкою.

Експеримент також показав, що при такій дієті люди не втрачають насолоду від їжі, а навпаки, з часом здорові продукти здаються їм більш привабливими.

«Ми показуємо, що можна змінити вподобання щодо їжі: можна перейти від нездорового харчування на здорове без хірургічного втручання», — зазначає Робертс.

Дослідники додають: «Ми дуже раді, що наша програма з втрати ваги, здається, змінить уявлення людей про залежність від продуктів».

Джерело: The Daily Mail

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook