МОЗ зробило офіційну заяву через спалах в Україні небезпечного захворювання

ф1П’ятьох хворих госпіталізували із явними симптомами сибірки, в одного з них сибірку підтвердили лабораторно.

Розповсюдження сибірки, виявленої в Міняйлівці Одеської області, зупинено. Про це офіційно заявило Міністерство охорони здоров’я України.

У відомстві запевнили, що ситуацію контролюють: «Вогнище локалізовано, небезпеки розповсюдження інфекції немає».

«Захворювання локалізовано в межах одного села — із 30 вересня 2018 року введено карантин. Медики обстежують людей, які контактували з хворими тваринами чи вживали м’ясо забитої худоби. Медики спостерігатимуть за станом здоров’я жителів села упродовж 15 днів: щоденно здійснюються обходи домівок для контролю стану здоров’я людей, які потенційно можуть заразитись збудником сибірки. Особам, які мали ризик зараження збудником сибірки, призначається термінова профілактика антибіотиками і за ними здійснюється медичне спостереження», — повідомили в МОЗ.

У відомстві пояснили, що виявлена легша форма сибірки, якою селяни заразились, розробляючи тушу хворої корови.

«За результатами лабораторних досліджень, проведених референс-лабораторією Центру громадського здоров’я МОЗ України, в одного хворого підтверджено захворювання на сибірку (шкірна форма, що лікується антибіотиками і не становить такої небезпеки, як легенева форма). Також отримано позитивний результат дослідження м’яса забитої тварини та ґрунту в дворі, де було забито хвору тварину», — йдеться в повідомленні.

Сибірка  не передається  від людини до людини, — наголосили у МОЗ.

Читайте також: В Україні зареєстровано спалах хвороби, що може бути смертельною для людини

Як повідомила сьогодні поліція Одещини, на в’їзді-виїзді до села, де стався спалах сибірки через забиття хворої тварини, встановлені блокпости.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook