Москва не відкриває архіви — 22 травня 40 років тому поховали композитора Володимира Івасюка, причина смерті якого й досі під питанням

qМосква не відкриває архіви – досі невідома причина смерті українськог композитора. Рівно 40 років тому на Личаківському цвинтарі — меморіальне кладовищі у Львові — поховали талановиту людину, українського композитора, який підняв українську пісню на нові, до тих пір небачені, висоти, Володимира Івасюка.

Вололодимир Михайлович Івасюк народився 4 березня 1949 року в Кіцмані на Чернівеччині. Він — один з основоположників української естрадної музики, автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. За професією – медик, добре грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, повідомляє Вікіпедія.

Будинок, у якому народився Івасюк.

Будинок, у якому народився Івасюк.

24 квітня 1979 року за телефонним викликом Івасюк вийшов з дому й більше не повернувся. Батьки повідомили, що він зник, в той же день, але шукати його почали тільки 27 квітня, і 11 травня цю справу припинили. Тіло Володимира знайшов 18 травня 1979 р. випадковий солдат, який, «полюючи на лисиць» (форма навчання радистів), наштовхнувся на напіввисячий-напівстоячий труп людини.

Івасюка 18 травня  1979 року знайдено повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія – самогубство — викликала сумнів громадськості як того часу, так і тепер. Відповідно до неофіційної версії, смерть Івасюка — це вбивство, здійснене органами КДБ за наказом вищого керівництва СРСР. Поховали Володимира Івасюка 22 травня 1979 у Львові похорон перетворився на масову акцію протесту проти радянської влади.

Архіви цієї справи, що зберігаються в Москві, дотепер ані родичам, ані працівникам музею Івасюка не відкривають, посилаючись на гриф «таємно», можливо, тому, що ще живі багато учасників тих драматичних подій. Самі ж родичі Івасюка вважають, що Володимира вбили.

Фото з вільних джерел.

.

 

 

 

 

 

Мітки: ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook