«Молитва дистанційно» — МЗС рекомендує на період карантину максимально обмежити проведення служінь

Фото з вільних джерел

Фото з вільних джерел

Міністерство охорони здоров’я висловило низку рекомендацій щодо проведення богослужінь у період карантину.

Про це йшлося на зустрічі заступника міністра охорони здоров’я Андрія Семиволоса з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, повідомляє пресслужба МОЗ.

«Зустріч присвячена питанню запровадження в Україні карантину з обмежувальними протиепідемічними заходами. Заступник міністра звернувся до представників Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій з рекомендаціями щодо проведення богослужінь на період карантину», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, фахівці рекомендують на період карантину максимально обмежити проведення служінь, які передбачають присутність людей, та по змозі проводити їх в онлайн-режимі.

Водночас медики рекомендують вірянам не прикладатися до ікон, дотримуватися дистанції мінімум 1,5-2 метра, не вітатися за руки, не цілувати та не обіймати одне одного.

МОЗ також закликає розмістити у храмах антисептичні засоби.

Українська греко-католицька церква дозволила своїм парафіянам не ходити на богослужіння через загрозу поширення коронавірусу.

Як йдеться у повідомленні на офіційному сайті УГКЦ, в умовах карантину люди похилого віку та батьки з дітьми можуть залишатися вдома, оскільки вони перебувають в зоні найбільшого ризику. Взяти участь в богослужіннях їм пропонується через трансляцію богослужінь по радіо, телебаченні чи інтернеті.

«Закликаємо людей похилого віку та батьків з дітьми залишатися вдома, адже вони перебувають в зоні найбільшого ризику … Можна використовувати трансляції богослужінь за допомогою сучасних засобів комунікації. Заохочуємо священників відповідати на прохання віруючих приділяти їм таїнства сповіді і причастя вдома, особливо коли мова йде про хворих осіб», – сказав глава церкви Блаженніший Святослав.

За його словами, в церква виступила з вимогою посилити заходи протиепідемічної безпеки, «щоби наші храми були завжди чистим і безпечним місцем для особистої та спільної молитви».

«Ми зобов’язані дотримуватися всіх правил, які випливають з певних приписів органів державної влади», – заявив Предстоятель УГКЦ, коментуючи заборону масових зібрань, що увів Кабінет міністрів з 12 березня.
Синод Православної церкви України ухвалив практичні настанови для священників і вірян у зв’язку з оголошеною пандемією коронавірусу, йдеться на сайті ПЦУ.

Священникам рекомендують припиняти проведення богослужінь у храмах або змінювати порядок так, щоб у них брали участь не більш як 10 осіб.

«Божественні літургії проводити в присутності певної обмеженої кількості осіб, просячи мирян залишатися вдома, долучаючись до спільної молитви за допомогою відеотрансляції. Охочі сповідатися й причаститися можуть це зробити протягом цілого дня», – наголосили в ПЦУ.

Також на період карантину причастя можна давати в руки, для обтирання губ використовувати одноразові серветки, які потім треба спалити в чистому місці, для запивання використовувати одноразовий посуд. Також може бути подане причастя в будь-який час, як це робиться для хворих і в смертельній небезпеці.

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook