Молодь зі всієї України приїде на Тернопільщину — на «Гурби-Антонівці»

GyrbyiУ лісах Тернопільщини та Рівненщини пройде 13-та найбільша в Україні спортивно-патріотична теренова гра для молоді «Гурби-Антонівці-2015 ім. В.Гарматія».

Нині триває набір 300 учасників зі всієї країни. Подія відбудеться 1-4 травня традиційно на місці найбільшого бою УПА проти військ НКВС – біля урочища Гурби. Організатор: Молодіжний Націоналістичний Конгрес. Особливістю цьогорічного заходу стане велика частка учасників із південно-східних регіонів.

Читайте також. Скорбота: у зоні АТО загинув тернополянин — Володимир Гарматій

Нагадаємо, «Гурби-Антонівці» проходять уже 12 років за будь-якої ситуації в державі. Особливої популярності здобули після подій на Майдані: тоді заявки на участь подали 600 учасників, серед яких обрали 330 чоловік. Популярність заходу пояснюється його ефективністю: він згуртовує та гартує патріотичну молодь з різних областей, готує нову генерацію дієвих і рішучих патріотів, які готові змінювати країну.

Учасники попередніх ігор уже показали себе на Майдані, сформувавши відому 14-ту сотню Самооборони. Вчорашні випускники «Гурб-Антонівців» — це сьогоднішні волонтери мережі «Вільні люди», яка діє по всій Україні та доставляє допомогу військовим на передову: від берців та рацій до автомобілів. Хлопці, які були курінними та чотовими на «Гурбах-Антонівцях», сьогодні захищають країну у лавах Нацгвардії та інших формувань.

Читайте також. Тернопілля: гра «Гурби-Антонівці» вже оголосила мобілізацію

- Оскільки сьогодні як ніколи важливе єднання, обмін ідеями та спілкування молоді різних частин країни, цьогоріч на заході очікується найбільша кількість учасників з південно-східних областей. Для таких організаторами буде відшкодована частина витрат на транспорт, — кажуть у Тернопільському обласному осередку всеукраїнської молодіжної громадської організації  «Молодіжний Націоналістичний Конгрес».

Додамо, що у грі «Гурби-Антонівці» за перемогу змагаються дві команди – курені. На території лісів площею 25 кв. км протягом 60 годин безперервно обидва курені борються за прапори один одного та символічні «життя» супротивників. Гра славиться своїми екстремальними умовами та командним духом. Адже у змаганні за перемогу учасники на три доби забувають про комфорт і сон, а партнери по команді стають побратимами не лише на «Гурбах-Антонівцях», а й в житті.

До речі, на відкритті заходу його учасники традиційно вшановують пам’ять воїнів УПА, які боролись на місці проведення гри у квітні 1944 р. у найбільшому бої повстанців проти військ НКВС. Важливим елементом заходу є прибирання великої території лісу учасниками гри.

Довідково. Деталі та правила на сайті події - gurby.org.ua. У 2015 р. подія присвячена пам’яті Володимира Гарматія – багаторічного учасника заходу з Тернопільщини, командира мінометного взводу, який воював у 72-й бригаді та загинув у Луганській області в липні 2014 р., захищаючи Україну.

Софія Левицька    

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook