Місто прикрасили «небесними деревами» американських індіанців (Фото)

катальпа-n100 дерев породи катальпа у вигляді цифри 100 посадили 12 квітня у парку Національного відродження.

Читайте також. “Я там, де є благословення”: на сцену вийдуть переможці фестивалю 2011-2013 років

Участь в акції брали міський голова Тернополя Сергій Надал, його заступники, депутати міськради та працівники мерії. Все приурочили пам’яті Героїв «Небесної сотні». Тож тепер ця територія носить символічну назву «Гай Небесної сотні», повідомляє сайт міської ради.

- Висаджувати у Тернополі катальпи ми почали ще минулого року, нам їх порекомендували екологи. Катальпи – заморські дерева, які добре приживаються в Західній Україні. Вони схожі на каштани і мають до 15-18 метрів висоти. Ця алея, яку ми сьогодні створили буде нагадувати тернополян про Героїв Майдану. Також ми зможемо тут проводити заходи з вшанування пам’яті «Небесної сотні», — каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Читайте також. Великодні кошики можна купити і за 20, і за 200 грн

Листя катальпи виділяє специфічний сік, який розбризкується по периметру крони. Через те трава й інші рослини під катальпою не ростуть, створюючи символічне коло довкола дерева. Це коло дуже схоже на зображення німбів. Завдяки цьому катальпи називають у народі «небесними деревами».

Довідково. Катальпа бігонієвидна, індіанське бобове дерево (Catalpa bignonioides Walt.) — деревовидна рослина роду катальп (Catalpa) з родини бігонієвих (Bigoniaceae). Батьківщиною катальпи бігонієвидної (звичайної) є південно-східні штати США. В Україну ці дерева потрапили в ході апробації до озеленення вулиць ще у XIX столітті.

Єдиною катальпою, що є в Україні під охороною, є ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Чортківська катальпа» — росте у Чорткові, на вул. Шевченка, 23. Дерево у Чорткові оголосили пам’яткою рішенням Тернопільської обласної ради №44 від 8 вересня 2006 року «Про внесення змін та доповнень до мережі природно-заповідного фонду Тернопільсько ї області». Воно має обіймище стовбура на висоті 0,5 м — 110 см, діаметр — 35 см, проекція крони з півночі на південь — 12 м, із заходу на схід — 10 м. Скелетні гілки 1-го порядку розгалужуються на висоті 1 м.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook