Мінсоцполітики неефективно використовувало гроші на реабілітацію хворих дітей з ДЦП — рахункова палата

рахункова палатаКолегія Рахункової палати розглянула результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, призначених на заходи з реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем. З виділених асигнувань аж 98% спрямували на придбання  реабілітаційного обладнання. Повідомляє Рахункова палата України.

Аудитом встановлено, що через організаційні недоліки та недосконалість нормативно-правового забезпечення не вдалося повною мірою досягти очікуваних результатів від започаткованої у квітні 2012 року бюджетної програми «Заходи із реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем», а саме — забезпечити максимальну кількість дітей-інвалідів з ДЦП якісними реабілітаційним послугами.

Як виявив аудит, переважну частину бюджетних призначень (98 відсотків ) спрямовано на придбання реабілітаційного обладнання. Решту коштів передбачалося спрямувати на оплату реабілітаційних заходів для дітей-інвалідів з ДЦП.

Організація виконання бюджетної програми впродовж 2012-2013 років була недосконалою і супроводжувалася відсутністю належної координації дій Мінсоцполітики, органів соціального захисту населення і реабілітаційних установ. На придбаному у 2012 році обладнанні реабілітацію пройшли: у 2012 році – 16 дітей з ДЦП, за 9 місяців 2013 року – 353 дитини. У 2013 році в наслідок довготривалого проведення Мінсоцполітики процедури відкритих торгів реабілітаційне обладнання придбане лише в кінці року.

Мінсоцполітики та органи соціального захисту населення (як розпорядники нижчого рівня) у 2012 — 2013 роках не забезпечили обґрунтованого планування видатків та ефективного управління бюджетними коштами на здійснення реабілітаційних заходів.

Як наслідок, у 2012 році до бюджету повернуто 61,3 % невикористаних асигнувань на здійснення реабілітаційних заходів, а станом на 1 жовтня 2013 року утворився залишок цих коштів у сумі 797, 3 тис. гривень.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook