Мінрегіон запропонував спростити молоді доступ до програми «Доступне житло»

1Програми, які впроваджували раніше через «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», не виправдовують себе тепер. Потрібно виробити новий підхід до забезпечення молоді житлом. Про це сказав міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляють на сайті Кабміну.

Геннадій Зубко виокремив недоліки програми, яка працювала, відтак Мінрегіон запропонував істотні зміни до неї.

За словами Геннадій Зубка, норматив загальної площі житла, що може бути кредитоване державою — до 21 метра квадратного на одного члена сім’ї, і додатково 10,5 метра квадратного на сім’ю. Раніше у рамках програми дозволялось купувати квартири площею понад 100 квадратних метрів. «Вочевидь, що така нерухомість навряд чи підпадає під категорію «доступне житло»! Ціна квадратного метра не має перевищувати граничні ціни, що дорівнюють опосередкованій вартості, за якою сьогодні купується житло для прикордонників та військових ЗСУ», — підкреслив урядовець.

Віце-прем’єр-міністр пояснив, що придбати доступне житло можна як на об’єктах, що ще будуються, так і у вже зданих будинках. При цьому відсоткова ставка за користування кредитом не може перевищувати облікову ставку НБУ плюс 3% річних.

Іншими новелами, за його словами, які пропонує Мінрегіон, є можливість учасникам програми самим обирати забудовника, зниження необхідного рівня середньомісячного доходу такої сім’ї з 5-ти до 3-х розмірів середньомісячної заробітної плати у підрахунку на одну особу відповідно до регіону. Це значно полегшить доступ молодих сімей до програми та розширить коло учасників.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook