Міноборони назвало збільшені суми грошового забезпечення, яке платитиме бійцям ЗСУ з 1 жовтня (Документ)

ЗСУ-шевронМінімальне грошове забезпечення рядового бійця ЗСУ з 1 жовтня має складати 9 тисяч гривень на місяць проти нинішніх 7, а офіцера — 15 тисяч гривень.

Оборонне відомство України має намір збільшити розмір грошового забезпечення українських військових, оскільки через його недостатність бійці ЗСУ не продовжують контракти і з лав Збройних сил України іде відтік досвічених військових.

Про це йдеться в опублікованому прес-центром ЗСУ листі за підписом Міністра оборони України Степана Полторака на ім’я Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана: «недостатній рівень грошового забезпечення є основною причиною звільнення з лав Збройних Сил України після закінчення контракту (36% опитуваних). Всього з січня по червень звільнилося 11 тисяч офіцерів та контрактників, що мали військовий досвід, ще 18 тисяч має звільнитися до кінця 2018 року».

В українському оборонному відомстві підкреслили, що розмір грошового забезпечення бійців ЗСУ застарів і не відповідає потребам.

«На початку 2016 року мінімальне грошове забезпечення військових складало 7 тис. грн. На той час це була досить значна сума, яка становила близько 5 розмірів мінімальної заробітної плати та майже 1,6 розміру середньої зарплати по країні. Після підвищення соціальних стандартів з 1 січня 2017 року, відповідні співвідношення становили 2,2 та 0,89 рази, що призвело до погіршення матеріального стану військовослужбовців. Це спровокувало відтік військовослужбовців – підготовлених фахівців, на підготовку яких вже були витрачені великі кошти», — йдеться в повідомленні.

Грошове забезпечення військовослужбовця першого року служби складає 7,5 тис. грн при середній зарплаті по країні 8,7 тис. грн.

Тому з метою збереження кадрового потенціалу та залучення на військову службу в Міністерстві оборони опрацьовується питання щодо збільшення з 1 жовтня 2018 року мінімального грошового забезпечення:

  • рядовому складу – до 9 тис. грн.
  • офіцерському складу – до 15,3 тис. грн.

Міноборони у документі просить Уряд України збільшити видаткиз держбюджету на нове грошове забезпечення українським військовим до кінця цього року на 4,5 млрд грн.

Міністерство оборони України має намір збільшити бійцям ЗСУ виплати двічі: з 1 жовтня цього року та з 1 січня 2019 року. Планом управління і розвитку Збройних Сил України передбачено у 2019 році підняти базовий рівень грошового забезпечення до рівня:

  • військовослужбовець за контрактом першого року служби у військовому званні «солдат», на посаді з другим тарифним розрядом – 15 000 гривень;
  • підвищення рівня грошового забезпечення всіх інших військовослужбовців буде здійснене пропорційно, у залежності від військового звання, займаної посади, вислуги років тощо.

ф1ф2

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook