Мініст юстиції Молдови набалакав телефоном на відставку

1Скандалом у Молдові завершилося оприлюднення пресою запису телефонної розмови дворічної давності міністра юстиції з особою, засудженою за скоєння злочину, який у країні гучно назвали «крадіжкою століття», повідомляє «Голос Америки».

Минулого понеділка міністр заявив, що йде у відставку після того, як до преси потрапив запис телефонної розмови, що відбулася 2015 року, під час якої він, як підозрюють, спілкувався з людиною, яка потрапила за грати за «відмивання» коштів та шахрайство, пов’язане зі зникненням 1 мільярда доларів з банківської системи Молдови, — бізнесменом В’ячеславом Платоном. Через це банківське шахрайство втрати одного з трьох найбільших банків Молдови сягнули однієї восьмої ВВП.

На записі Платон запитує в Александру Танасе, який на той час очолював Конституційний суд, чому не було прогресу у розслідуванні шахрайства. Танасе відповідає: «У Молдові, як і в Африці, немає поваги до законів».

Танасе не підтвердив і не заперечив справжність запису, але сказав, що піде у відставку з поста міністра юстиції. Він також назвав оприлюднення запису політично мотивованим. «Я хочу піти, адже я став ціллю кампанії з дискредитації», — сказав він.

Прем’єр-міністр Павел Філіп, який ще не прийняв відставки Танасе, на засіданні уряду захищав міністра: «Танасе є професіоналом своєї справи. За короткий час йому вдалось багато чого досягти, зокрема, розпочати судову реформу».

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook