У Харкові планують увіковічнити пам’ять про відомого хірурга Олександра Мещанінова.
Йому відкриють меморіальну дошку.
Про це повідомили у прес-службі Харківської міськради, інформує kh.depo.ua.
За даними мерії, меморіальну дошку хірургу, доктору медичних наук, професору, Праведнику народів світу Олександру Мещанінову відкриють 5 грудня на фасаді будівлі педіатричного відділення Дитячої клінічної лікарні №19. Раніше в цій будівлі знаходилася 9-та Холодногірська лікарня, де працював хірург.
Довідка:
У 1919 році Мєщанінов виграв конкурс на заміщення посади головного лікаря Холодногірської лікарні і пропрацював на цій посаді 35 років.
У 1926 році на базі 9-ї лікарні створили кафедру хірургії та гінекології Харківського інституту удосконалення лікарів (нині — Харківська медична академія післядипломної освіти).
Мещанінов 30 років керував кафедрою.
У роки війни залишився в окупованому Харкові і продовжив очолювати лікарню, на базі якої створили військовий госпіталь.
За роки окупації Мещанінов і його медперсонал змогли вилікувати близько 2 тис. поранених бійців.
До 1954 року Мещанінов провів не менш 15 тис. операцій.
Помер 1 січня 1965 року.
Іменем професора Мещанінова у Харкові названа одна з вулиць і Міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної допомоги №4.