Медики Тернопільського лікарсько-фізкультурного диспансера сподіваються на підтримку в придбанні електрокардіографа

IMG_20190917_120012 фото головного лікаряУ Тернопільському обласному комунальному лікарсько-фізкультурному диспансері обслуговуються майже 6 тис спортсменів. Серед них ті, які виборювали призові місця не лише на обласних чи всеукраїнських змаганнях, а й на олімпіадах. Нині заклад гостро потребує нового 12-канального кардіографа для виїзду лікарських бригад в райони області.

Напевно, небагато тих із нас, хто спостерігає за спортивними змаганнями, особливо тими, де беруть участь професійні спортсмени, замислюється, якими зусиллями вони досягнули успіхів, а ще менше – скільки високопрофесійних людей готують призерів, олімпійців, чемпіонів.

Ці люди, так би мовити, за кадром, а між тим без їх допомоги високі спортивні результати неможливі не те, що на рівні світу чи держави, а й області.

— Спортсмени, чи то професійні чи юні, які займаються в дитячих спортивних школах, потребують постійної уваги, — каже головний лікар Тернопільського обласного комунального лікарсько-фізкультурного диспансеру Ігор Володимирович Паньків — Наш диспансер якраз і є тим закладом, де їхнє здоров’я під надійним постійним наглядом високопрофесійних лікарів.

IMG_20190917_115913 фото всіх

Медичний персонал диспансеру працює із майже шістьма тисячами спортсменів краю. Це — лікування, медичний огляд, диспансеризація, а ще, що дуже важливо, роками вироблена довіра між спортсменами, тренерами й лікарями, що підтримує і стимулює спортсмена до перемоги.

Жодне серйозне змагання не обходиться без спортивного лікаря. Це — не просто спостерігати за тим, як працюють спортсмени, це — велика відповідальність за їхнє здоров’я, яку не візьме на себе той медик, який не знає всіх нюансів першої медичної допомоги на змаганнях, якщо стаються неординарні випадки. Миттєва реакція, послідовність необхідних дій — все це вироблено роками роботи лікарів у таких закладах, як цей диспансер.

Можливо, хтось скаже, яка різниця, де взяти довідку, що здоровий, щоб почати тренуватися. Різниця є й дуже значна! Якщо підете з дитиною, яка хоче відвідувати спортивну секцію, до прикладу, з боксу, до лікаря, який приймає в поліклініці, то навряд чи вас відправлять робити синові кардіограму. Отримаєте довідку, що здоровий, бо явних ознак хвороби лікар не виявить. У лікарсько-фізкультурному диспансері такої довідки без повного обстеження дитини не дадуть. Добре це чи погано? Якщо батьки турбуються про здоров’я своєї дитини, то мають дякувати за таке обстеження, бо воно, можливо, зберегло дитині життя. Пригадайте: в нас є низка трагічних випадків із смертями дітей, яких належно не обстежили, при фізичних навантаженнях навіть у школі не те, що під час тренування в спортивній секції.

За словами Ігоря Володимировича, нині лікарі працюють із старим електрокардіографом, але час ставить перед медиками нові вимоги й, щоб доброякісно, ретельно обстежувати спортсменів, потрібні новітні прилади. Адже за здоров’я й життя тих, хто піднімає на перші сходинки п’єдесталу український прапор і «вмикає» на світових стадіонах український Гімн, вони відповідають.

Тіна Влад.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook