Максим Ялі: Якщо «пекельний пакет» буде запроваджено, то результати для економіки Росії будуть дуже сумними

1У програмі «Ваша Свобода» (Радіо Свобода) експерт-міжнародник Максим Ялі висловив думку про те, що новий пакет санкцій проти Росії, який назвали пекельним і який планують запровадити в листопаді, може сильно вдарити по економіці цієї країни й це розуміють російські економісти.

— У Росії справжні економісти, політологи, які розуміються на справжніх ризиках, не такі оптимістичні, бо розуміють: як тільки «пекельний пакет» буде запроваджено, то результати для економіки Росії будуть дуже сумними. Російська Федерація не робить серйозних кроків, як на шоу деякі «ура-патріоти» пропонують, щоб розірвати всі стосунки зі США, і в космічній сфері зокрема, бо чудово розуміють, що це – «скинути бомбу на Вороніж». Тому на гострі кроки не йде жодна сторона, сподіваючись налагодити стосунки, — сказав Ялі.

За його словами, після подій у Гельсінкі вже планувалося готувати запрошення Путіна до Вашингтона. Під тиском Конгресу, інших членів адміністрації Трамп був змушений скасувати зустріч. Проте він не полишив цих сподівань. Треба ще враховувати психотип, психіку Дональда Трампа, темперамент – якщо йому хтось вказує, що не потрібно так робити, то він робить навпаки.

Як сказав експерт, якби була б загроза відімкнення SWIFT або й відімкнули навіть після анексії Криму, то ніякої військової агресії на Донбасі вже не було б. Проте тоді були свої причини – Обама вже свою Нобелівську премію миру отримав і не хотів ув’язуватися у ще один конфлікт наприкінці другої каденції. Коли Україна просила й потребувала набагато більше, ніж зараз летальної зброї, Обама не надав, «повівшись» на загрози Путіна. А Трамп дійсно дав, і санкції стали суворішими. І зараз, як побачимо у листопаді, наступні, їх уже назвали «пекельний пакет».

Дональд Трамп не запровадив найбільш жорстокі санкції, як робить з Іраном, КНДР – досі сподівається налагодити стосунки з Москвою. З геополітичних міркувань вважає найбільшим ворогом і супротивником все ж Китай. Він не може собі дозволити, як мені здається, з його точки зору, мати конфлікт з двома такими потужними гравцями.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook