Майже 2 млн грн треба міліції на ремонт, ще 2 млн – на поновлення транспорту (Відео)

IMG_3567-n- Зупинити агресію тоді було неможливо, — сказав начальник обласного управління МВС Василь Облещук про події в ніч народного гніву 18-19 лютого.

Читайте також. Знайшли вибухівку і спецзасоби, викрадені в Тернополі

Про розмір завданих міліції збитків і хід реконструкції приміщень міліції, які були спалені, а майно там – знищене, він звітував перед депутатами обради на їхнє прохання. Загальна сума, потрібна на відновлення пошкодженого, — 6 млн 354 тис. грн.

- Нам треба відродити не тільки міський і обласний відділи, а й ДАІ. Міністерство цих коштів не має, — повідомив він. — У межах 2 млн грн треба лише на ремонтні роботи. Інша частина коштів потрібна на закупівлю оргтехніки, апаратури. Приблизно 2 млн — це понищений транспорт.

Читайте також. У Тернополі горить міськвідділ МВС (Фото)

Нагадаємо, збитки у ту лютневу ніч були завдані всім підрозділам, міськвідділу, управлінню ДАІ, ДСО. Постраждали тоді й міська та обласна прокуратури, приміщення суду, що на вул. Котляревського.

- 17 одиниць автогосподарства були пошкоджені, 7 одиниць – у ДАІ, спецавтомобілі, тобто призначені для патрулювання, – каже він. – Машини керівництва не постраждали. Спалений «Лексус» належав ДАІ. Загалом 25 автомобілів. Найгірше, що постраждали саме патрульні машини. Ми тільки отримали їх, новісінькі. Тільки запустили, зареєстрували…

Читайте також. Міліція Тернополя перейшла на бік народу (Відео)

Тієї ночі постраждали 45 міліціонерів. Семеро з них потрапили у лікарню, решта – лікувалися амбулаторно, сказав Василь Облещук.

- Я вдячний цим людям за роботу, бо вони не допустили крадіжки зброї, — додає він. – Адже міському відділі міліції тоді була 421, а в обласному – 386 одиниць зброї. Штурмували приміщення люди в основному 15-30 років. Уявіть, що було б, якби зброя потрапила в їхні руки. В інших областях це сталося, то зброю повернути так і не вдалося.

Читайте також. Зі складів міліції у Тернополі винесли вибухові речовини та спецзасоби

Окрім того, за нез’ясованих обставин зник один автомат Калашнікова. Тротил і 60 гранат, викрадених невідомими зі складів, що належать УМВС України в Тернопільській області, вдалося повернути. Зброю, яка тоді пропала також, ще не знайшли. Незабаром в область передадуть і вісім пістолетів Макарова – табельну зброю ДАІвців, який спинили і обікрали невідомі у Рівненській області, коли правоохоронці поверталися з чергування у Києві до Тернополя.

- Винних уже знайшли, зброю нам скоро повернуть, — додав пан Облещук.

Читайте також. Тернопіль після ночі 19 лютого – як після апокаліпсису (Фото)

До головного міліціонера краю вже приходили меценати, бізнесмени, тобто люди, які хочуть допомогти налагодити роботу УМВС в області. Була у пана Облещука і розмова з головою Тернопільської обладміністрації. Порозуміння у цьому питанні є начебто і з міським головою. Тож правоохоронці розраховують на допомогу й міської влади.

До речі, прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич підтвердив, що кримінальні справи щодо викрадення зброї у період 18-19 лютого прокуратура порушила. Наразі триває розслідування.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook