Майстер-годинникар із Тернопільщини упродовж багатьох років налаштовує роботу старого годинника на міській Ратуші (Фото)

фото: Чортків туристичний

фото: Чортків туристичний

У Ратуші в місті Чорткові, що на Тернопільщині, є свій господар. Це Роман Побуринний.

«Зранку-рано, коли більшість робочого люду Чорткова поспішає заклопотано на працю, ми терпляче чекаємо під старою ратушею на того, хто відкриває браму до осердя годинникової вежі. Ось крокує, не поспішаючи, освітлений яскравим промінням вранішнього сонця чоловік з сивим волоссям. Знайомтеся – це пан Роман Побуринний. Чверть століття щодня приходить він сюди», йдеться  на сторінці «Чортків туристичний» у мережі Фейсбук.

Саме цей чоловік задає годинниковий ритм Чорткова, йдеться у розповіді.

Для пересічних мешканців не так важливо, хто ж є там таємничим  майстром, годинник для них повинен йти будь-якої пори дня. І мало хто здогадується, що за безперебійним ритмом механізму стоїть людина, яка самовіддано регулює його роботу щодня впродовж 25 років.

І в спеку, і в холод, в дощ, і в завірюху Роман Побуринний крокує зранку до свого улюбленого місця роботи, щоб  запустити годинникове «серце» міста.

фото: Чортків туристичний

фото: Чортків туристичний

Про сім’ю пана Романа можна уже говорити як про династію годинникарів. Адже до нього майже чверть століття це робив його батько Богдан, перебравши такий почесний обов`язок від майстра Пришлівського, котрий «накручував» усі годинники в чортківській окрузі.

Хто продовжить добру справу годинникаря, задумуватися ще не на часі, бо пан Роман не планує покидати улюблену працю. Зрештою, син Юрій вже зараз «підставляє плече» у потрібний момент. Можливо, згодом «запалиться» й він батьківським хобі?

А поки щоранку, о пів на восьму, відмикає браму пан Роман, піднімається на 22 дерев`яні сходинки, підтягує гирі, підкручує механізм (до речі, усі деталі ще його, рідні, виготовлені швейцарськими умільцями далекого 1922-го, лише одну з них замінили, відтворивши з оригіналу на заводі військової техніки) – так запускається до роботи годинник з чотирма циферблатами, що став візитівкою Чорткова.

Справно вистукує час для чортківчан годинник на старій ратуші, задаюи часовий ритм старому місту.

 

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook