Майдану треба брати ініціативу, а не чекати домовленостей політиків

Володимир КУХАР, політичний аналітик, громадський діяч

Володимир КУХАР, політичний аналітик, громадський діяч

Все більше людей розуміє, що доля країни вирішується не на сцені Майдану з політиками, які багато говорять, але нічого не кажуть. І не на велелюдних вічах. Нічний Майдан має вистояти. А реальні зміни будуть, коли люди проведуть заміни у політичному класі — і у опозиції теж.

1. Азаров сказав своїм у Зоряному, що переформатування уряду буде у кінці січня.
2. Суд щодо зачистки Майдану відклали на кінець січня.
3. На Майдані і навколо нього останні два дні як ніколи спокійно. Навіть політики вночі не пхаються на сцену.
4. Ніякої більшості опо у ВР не створить. Розмови про те, що комуністи переметнуться на сторону народу, а разом з ними — і групи кишенькових депутатів олігархів, були черговим розводняком.
5. Система стоїть непохитно. Ключових осіб та механізмів не здають. І на цій корпоративній солідарності і далі триматиметься злочинне угрупування під назвою Влада.
6. Чисельність протестувальників в останні два дні знижується.
7. Проста логіка влади в облозі — дочекатися Нового року та Різдва. Свята у нас традиційно поглинали будь-які протести. Як і весна.
8. Навряд чи буде у Москві підписано щось епохально для України провальне. По-перше, основне вже зроблене — рух у бік ЄС призупинено. По-друге, рух у бік ТС цілком можна здійснювати без зайвого галасу — через «консультації», «робочі групи» і малопомітне для публіки підписання галузевих угод, якими суверенітет здаватимуть по кусках.
Але.
1. Не бачу причин думати, що Янукович приймає рішення про те, розганяти Майдан чи ні, за указом Путіна.
Він або нічого не думає, або за нього смотрящі думають, або робить за принципом «на зло кондуктору куплю квиток і відморожу вуха».
2. Ця ніч на 18те — найлогічніша дата для розгону. Якщо розгін ще розглядається владою як варіант.
Емоції недільного Віча і чисельність Майдану схлинули. Януковича не буде в Україні, а це для совкового вишколу апаратчика класичний варіант — прикинутися, що він ні при чому.
3. Інформації про виведення з Києва 4 тисяч Беркута і 8 тисяч ВВ нема. (У місті є ще кілька тисяч Державної служби охорони, але у них інший профіль). Натомість час від часу надходить інфо про рух кількох автобусів з Беркутом у бік центру протягом ночі.

Тому сьогодні після опівночі я буду на Майдані.

На Віче номер якийсь там не піду. Пішов би хіба для того, щоб сказати діячам реєстрової опозиції та іншим, у кого і так ноги в теплі, а вирішити й досі не можуть — красиві вони чи розумні: хлопці, ідіть куди подалі і не морочте голову! 
Але поки що політична сцена у прямому і переносному сенсі їхня. А народ ще не вкурвило.

Володимир КУХАР,
Українська Альтернатива

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook